Svátek má: Romana

Regiony

Velikost textu:

HAD ve Zlínském kraji

HAD ve Zlínském kraji

Policisté ve Zlínském kraji se uplynulý víkend zapojili do celostátní akce „Hazard, alkohol, děti“, která je zaměřená na podávání alkoholu mládeži a hazardní hraní. Policisté přistihli 20 dívek a 5 chlapců ve věku od 15 – 18 let, kteří požili alkohol.

Ilustrační foto
3. července 2019 - 07:30

Desítky policistů se v pátek a v sobotu večer vydaly do restaurací, klubů, zábavních podniků, diskoték, ale i parků, sídlišť a na náměstí kontrolovat, zda tam není podáván osobám mladším 18 let alkohol. Policisté v 25 podnicích zkontrolovali přes 400 osob. V jejich sítích uvízlo 25 mladistvých, kterým někdo nezákonně prodal nebo podal alkohol a byli pod jeho vlivem.

Zajímavostí je, že se ve 20 případech jednalo o opilé dívky a pouze v 5 případech o chlapce. Mezi nejvyšší naměřené hladiny alkoholu patřila hodnota 1,62 promile u mladistvého chlapce na Uherskohradišťsku. Ještě vyšší hladinu alkoholu v dechu však měl patnáctiletý mladík v Hulíně, který nadýchal 1,66 promile. Tento mladík nebyl kontrolovaný v restauraci, ale policisté ho přistihli, jak jede opilý na jízdním kole. Mladík byl vůči policistům arogantní a agresivní, proto ho museli kolegové za pomocí hmatů a chvatů spoutat. Po propuštění z policejní služebny ho policisté předali za asistence sociální pracovnice rodičům. 


Policisté v deseti případech zjistili, kdo mladistvým alkohol prodal nebo podal. Tyto přestupky postoupíme příslušnému správnímu úřadu k projednání. V průběhu kontrol policisté zjistili osobu v celostátním pátrání, na kterou byl vydán příkaz k zatčení.


Kontroly proběhly ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Zlínského kraje, Krajskou hygienickou stanicí, Českou obchodní inspekcí, Oddělením sociálně právní ochrany dítěte a městskými policiemi.
 
Pro Zlinskenovinky.cz mjr. Mgr. Lenka Javorková, KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)