Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Hala Na Lapači už slouží sportovcům

Hala Na Lapači už slouží sportovcům

Více než půlroční čekání sportovců na znovuotevření sportovní haly Na Lapači ve Vsetíně skončilo. Od začátku února mají „svou“ halu, která za tuto dobu prošla zásadní rekonstrukcí, opět k dispozici.

Zrekonstruovaná hala
4.únor 2016 - 10:00

Nejen, že došlo k opravě a zateplení celého objektu, novinky čekají sportovce i uvnitř v podobě nové palubovky, osvětlení a vzduchotechniky.

Práce probíhaly v hale Na Lapači od počátku loňského léta. Zhotovitelskou stavební firmu čekalo vyztužení střešní konstrukce objektu, jeho celkové zateplení včetně nové fasády a výměna oken. Ta byla navíc vybavena moderními venkovními žaluziemi. „Na tuto část rekonstrukce, která celkově vyšla na 9,4 milionu korun bez DPH, se nám podařilo získat dotaci ve výši 5,3 milionu korun z Operačního programu Životní prostředí,“ uvedl místostarosta Tomáš Pifka.Další etapa rekonstrukce hojně využívaného sportoviště se týkala jeho interiéru. Od října se to v jejích útrobách hemžilo specialisty na osvětlení, vzduchotechniku a dřevěné podlahy. Právě tyto části se totiž dočkaly obnovy. Původní výbojkové osvětlení bylo nahrazeno novým účinnějším, stará nefunkční vzduchotechnika uvolnila místo nové výkonné a výměny se dočkala i palubovka. Ta je nově z bukového masivu, izolovaná od země a položená na pružném dvojitém roštu. „Tato podlaha splňuje ty nejvyšší požadavky na halové sporty. Měla by být nejen velmi odolná, ale díky své pružnosti také šetrná ke zdraví sportovců,“ vysvětlil místostarosta Pifka.

Interiér haly se ale dočkal i drobnějších úprav, kterými byla například oprava divácké tribuny, instalace nového dřevěného obložení, oprava omítek a také vybudování rozcvičovacího sálku a hygienického zázemí pro diváky v prostoru bývalého bistra Eso. Zde je také bezbariérové sociální zázemí pro vozíčkáře.

Tříkrálová sbírka na Vsetínsku byla letos rekordní

„Úpravy interiéru jsme původně plánovali až na léto letošního roku. Vzhledem k tomu, že na tento druh prací stejně není možné získat dotační prostředky, rozhodli jsme se nakonec sloučit obě etapy a provést rekonstrukci najednou,“ řekl dále Pifka s tím, že práce v interiéru si vyžádaly z městské pokladny přibližně osm milionů korun bez DPH.

Halu nyní čekají perné dny. Bude totiž obsazena prakticky každý den od rána do večera. Své tréninky a zápasy zde totiž přesunou z náhradních prostor volejbalistky, házenkáři, košíkáři či florbalisté. Případná volná okýnka v rozvrhu hodin, kterých však nebude mnoho, pak bude možné pronajmout i dalším subjektům. Více informací k této možnosti najdete na webu Vsetínské sportovní. Zde je také zveřejněn provozní řád haly, který jsou její uživatelé povinni dodržovat. „Věřím, že zpřísněné podmínky vstupu na palubovku budou všichni respektovat. Vždyť by mělo být v zájmu hlavně samotných sportovců, aby ji udržovali tak, aby jim co nejdéle vydržela nepoškozená,“ dodala k provozu Pavla Stachová, ředitelka Vsetínské sportovní, jež halu spravuje. Z tiskové zprávy města Vsetína převzaly informace zlínskénovinky.cz.

(kp,zlinskenovinky.cz,foto:Vsetín)