Svátek má: Prokop

Regiony

Velikost textu:

Hanácké náměstí ožije silvestrovskou oslavou, bude i ohňostroj

Hanácké náměstí ožije silvestrovskou oslavou, bude i ohňostroj

Kroměřížané se po roční odmlce opět dočkají organizované oslavy příchodu nového roku na Hanáckém náměstí. Program zahrnující vystoupení rockové skupiny Argema i ohňostroj začne 31. prosince v 18:00.

Ilustrační foto z akce
17. listopadu 2019 - 07:30

„Rád bych pozval všechny obyvatele města ke společnému přivítání roku 2020,“ řekl starosta Jaroslav Němec.

Akci pořádá Dům kultury a město Kroměříž. „V pauze uprostřed koncertu skupiny Argema, kolem 18:45, návštěvníky akce pozdraví pan starosta Němec, který poté zahájí slavnostní silvestrovský ohňostroj s hudebním doprovodem,“ uvedl ředitel Domu kultury Pavel Sedláček. Na akci bude zajištěno občerstvení, a to včetně horkých nápojů.


Organizované oslavy příchodu nového roku nebyly v Kroměříži v posledních letech obvyklé, lidé se scházeli spontánně na Velkém náměstí. Velký ohňostroj se konal několikrát v 90. letech na Velkém náměstí, slavil se jím také příchod nového milénia a v roce 2013 zpestřil oslavy 750. výročí založení města. V roce 2017 se lidé těšili z ohňostroje na Hanáckém náměstí. V letech, kdy ohňostroj nepořádala radnice, Velké náměstí rozzářila pyrotechnika, kterou přinesli sami občané.

Pro Zlinskenovinky.cz Jan Vondrášek, tiskový mluvčí, Městský úřad Kroměříž

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web města Kroměříž)