Svátek má: Jana

Regiony

Velikost textu:

Hejtman představí zastupitelům mapu dotací Zlínského kraje

Hejtman představí zastupitelům mapu dotací Zlínského kraje

Období od roku 2007 je zmapováno v aplikaci, která sleduje poskytování dotací z rozpočtu Zlínského kraje do měst a obcí na území kraje. Aplikace bude představena v pondělí 19. června zastupitelům Zlínského kraje. V přípravě je i zviditelnění dat pro veřejnost.

Ilustrační foto
18.červen 2017 - 07:30

„V pondělí byla aplikace představena radním Zlínského kraje a příští týden ji chceme představit zastupitelům. Mapa bude prozatím zprovozněna radním a zastupitelům, nicméně maximálně do měsíce bude z webových stránek kraje zpřístupněna i veřejnosti. Chceme, aby každý občan viděl, kam kraj posílá peníze ze svého rozpočtu. Zároveň je to i pomyslný bič na nás politiky, abychom neupřednostňovali pouze část území, ale zajistili rovnoměrný a spravedlivý rozvoj každého místa v kraji,“ řekl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Do mapy dotací jsou zahrnuty pouze prostředky, které kraj převedl právnickým nebo podnikajícím fyzickým osobám. Naopak mapy neobsahuje přehled o penězích, kterými kraj financuje své příspěvkové organizace a obchodní společnosti a také peníze z Evropské unie a státního rozpočtu, které jsou účelově označeny.  


Zdrojem dat o poskytnutých transferech je vnitřní ekonomický systém kraje. Aktualizace probíhá jednou denně, nejnovější zobrazitelné údaje jsou tedy vždy z předchozího dne. Do dat nejsou zahrnuty případné vrácené prostředky, penále, pokuty a podobně. Data obsahují pouze skutečně převedené prostředky z rozpočtu Zlínského kraje.

Autory mapy dotací jsou pracovníci Krajského úřadu Zlínského kraje, oddělení podpory řízení Kanceláře ředitele. Příprava a provoz aplikace jsou bez finančních nároků.  

Pro Zlinskenovinky.cz Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)