Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

Hejtman v Nivnici poblahopřál stoleté paní Malinové

Hejtman v Nivnici poblahopřál stoleté paní Malinové

Paní Františce Malinové k jejím stým narozeninám přijel do Charitního domova v Nivnici osobně pogratulovat hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, který jí popřál, aby se v co nejlepší kondici těšila ze svého požehnaného věku.

Ilustrační foto z akce
18.březen 2017 - 07:30

Hejtman ocenil statečnost paní Malinové, kterou prokázala činností v odboji za II. světové války jako manželka partyzána.


Foto z akce

„Během války jsme byli v odboji. To si neumíte představit, jaký jsem měla strach. Hrozné bylo, že člověk ani nemohl nikomu nic říct. Bylo to tajné. Nejhorší bylo, když k nám došli vyšetřovat a ptali sa na manžela. Takové nervy nikomu nepřeju. Kdyby sa něco dozvěděli, vyhladili by celú dědinu,“ vzpomíná paní Malinová.


Foto z akce

O stoleté jubilantce (narozené přesně 4. března 1917) mluví s obdivem i zaměstnanci a klienti Charitního domova v Nivnici: „Paní Malinová je u nás od loňského května. Od té doby se pravidelně účastnila všech společenských aktivit včetně všech mší svatých. Její osobnost vyzařuje životní moudrost a je nám v mnohém příkladem pokojného a vyrovnaného stáří,“ říká vedoucí zařízení Ludmila Bartošová.

Oslavenkyně byla v den svých narozenin hospitalizována kvůli zápalu plic, nyní už je zpět v domově.

NADĚJE v Otrokovicích otevřela novou službu

„Jsme rádi, že se zdravotní stav paní Malinové den ode dne zlepšuje,“ dodala Ludmila Bartošová.

Pro Zlínskénovinky.cz Renata Janečková, tisková mluvčí, Krajský úřad Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)