Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Hejtmanův pohár si odnesla Základní škola Slavičín – Vlára

Hejtmanův pohár si odnesla Základní škola Slavičín – Vlára

Přesně 2 814 žáků z 12 škol ve Zlínském kraji se zúčastnilo třetího ročníků sportovně dovednostní soutěže Hejtmanův pohár. Cílem soutěže je u dětí a mládeže podpořit zdravý životní styl a pozitivní vztah k pohybovým aktivitám.

Ilustrační foto
13. listopadu 2017 - 07:30

Hejtmanův pohár je soutěž, ve které spolu zápolí jednotlivé školy a jejich žáci ve zdolávání dráhy sportovních dovedností, tzv. opičí dráhy. Zapojit se mohou všechny základní školy a nižší ročníky víceletých gymnázií z každého kraje České republiky. Základním stavebním kamenem je soutěžní aplikace, díky které nemusí školy nikam jezdit a mohou tak zapojit všechny žáky školy v hodinách tělesné výchovy. Školy kromě bodů za dosažené časy získávají body hlavně za zapojení co největšího počtu žáků, za zasílání fotografií a videí ze zdolávání dráhy a za plnění „Hejtmanských výzev“, což jsou speciální úkoly, které mj. soutěž propojují i s hodinami českého jazyka, výtvarné východy aj.

Pořadí škol ve Zlínském kraji bylo letos následující:
1. místo: Základní škola Slavičín – Vlára
2. místo: Základní škola Slušovice
3. místo: Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín

Nejlepší školy v každém kraji vyhrávají hodnotné ceny: 1. místo v kraji – 10.000 Kč a originální Hejtmanův pohár, 2. místo v kraji – poukaz na nákup sportovního vybavení do obchodu Hervis v hodnotě 4.000 Kč, 3. místo v kraji – poukaz na nákup sportovního vybavení do obchodu Hervis v hodnotě 1.000 Kč. Ve všech 3 ročnících se celkem zapojilo 570 škol a více než 159 600 žáků. Přes 630 000 korun bylo rozdáno v hotovosti nebo formou poukázek.

Pro Zlinskenovinky.cz Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlinský kraj)