Svátek má: Bohumil

Regiony

Velikost textu:

Hobby cyklojízda startuje 10.června v Dubnici nad Váhom

Hobby cyklojízda startuje 10.června v Dubnici nad Váhom

Přípravy sedmého ročníku hobby cyklojízdy Dubnica nad Váhom – Otrokovice jsou v plném proudu.

Z plakátu k akci
3. června 2023 - 07:30

Registrace účastníků potrvá už jen do 5 června. Registrační poplatky zůstávají ve stejné výši jako loni – tedy 125 korun pro české účastníky, pro slovenské 5 euro.

Cyklisté vyrazí ze slovenské Dubnice nad Váhom 10. června v 10 hodin, ti nejrychlejší do Otrokovic dorazí po poledni. I v letošním roce se mohou cyklisté těšit na více než osmdesátikilometrovou vyjížďku mezi oběma partnerskými městy.

Na trase cyklisté pojedou přes Nemšovou, Brumov-Bylnici, Jestřabí, Hostětín, Bojkovice, Uherský Brod, Pašovice, Bílovice, Napajedla až do Otrokovic. Celkem půjde o 87 kilometrů. Cíl bude letos nový – na návsi v Kvítkovicích. V parku u kaple sv. Anny bude pro účastníky připraveno občerstvení, chybět nebude ani drobný doprovodný program. „Jako každý rok, i letos budou pro všechny registrované účastníky vypraveny dva speciální autobusy s vozíky na kola, které ráno odvezou závodníky z Otrokovic do Dubnice a po skončení akce zase slovenské závodníky odvezou zpět do Dubnice,“ upřesnil Zdenek Čík z Otrokovické BESEDY, která pro město akci organizuje. „Akce se rychle stala velmi oblíbenou a startovní pole je obvykle široké, kolem dvou set účastníků. Loni se jich přihlásilo 183, uvidíme, jaký zájem bude letos. Start závodů střídáme - jednou vyjíždíme z Otrokovic a další rok z Dubnice nad Váhom. Terén je lehce kopcovitý, ale pohoda na trase nám vše vynahradí,“ dodala s úsměvem Hana Večerková, která se cyklojízdy pravidelně účastní.   V registračním poplatku je zahrnuto půjčení elektronického čipu na měření času, sportovní láhev, v cíli účastnický diplom a občerstvení. Dvě občerstvovací stanice budou rozmístěny také na trase.

Zlínskénovinky.cz informovala Vaculová Lenka, tisková mluvčí, Městský úřad Otrokovice.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:meu otrokovice)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%