Svátek má: Dana

Regiony

Velikost textu:

Hokejista Michal Jordán byl vyhlášen Sportovcem roku Zlínského kraje

Hokejista Michal Jordán byl vyhlášen Sportovcem roku Zlínského kraje

Hokejista Michal Jordán se stal absolutním vítězem ankety Sportovec Zlínského kraje 2018. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo v Kongresovém centru Zlín.

Ilustrační foto z akce
12. dubna 2019 - 07:30

Michal Jordán, zlínský odchovanec a v současnosti hráč ruského klubu Amur Chabarovsk, patřil v loňském roce k oporám české hokejové reprezentace, která získala čtvrté místo na zimní olympiádě. Shodou okolností za český národní tým nastoupil také včera večer v přátelském zápasu proti Rakousku, proto jej na slavnostním ceremoniálu zastoupili jeho tatínek Aleš a syn Míša. Oceněným sportovcům osobně poblahopřáli hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a další krajští radní. Zlínský kraj je vyhlašovatelem této tradiční ankety.

„Tuto anketu neděláme proto, aby sportovci něco dostali, ale aby ti, co nesportují, viděli, že když se sportuje v duchu fair-play, tak si toho vážíme a umíme to ocenit. Vy, sportovci, jste motivátory pro nás ostatní, abychom vstali od svých počítačů a šli dělat něco nejen pro své tělo, ale i duši, protože ve sportu je potřeba se nejen mezi sebou utkat, ale především umět respektovat soupeře. A to je pro život velmi důležité. Svými úspěchy nám samozřejmě také přinášíte radost, za což vám patří velké poděkování a uznání,“ řekl v úvodu ceremoniálu hejtman Jiří Čunek.

Foto z vyhlášení

Kromě absolutního vítěze v hlavní kategorii byli vyhlášeni ti nejlepší také v kategoriích Nejúspěšnější sportovec jednotlivec do 18 let, Nejúspěšnější handicapovaný sportovec, Nejúspěšnější trenér a Nejúspěšnější sportovní kolektiv. Dále pak byly uděleny Cena hejtmana Zlínského kraje, Cena občanů Zlínského kraje a také Cena za mimořádný přínos v oblasti sportu. Tu získal Ota Šedý, který byl dlouholetým vedoucím družstva mužů AK Kroměříž a za téměř 45 let své úspěšné trenérské kariéry vychoval 11 reprezentantů ČR, 45 mistrů ČR a celkově 258 medailistů z mistrovství ČR. Také v současnosti je stále aktivní a trénuje klubovou mládež.

Do hodnocení v anketě směli být zařazeni sportovci s platným registračním průkazem umožňujícím startovat za sportovní organizace se sídlem ve Zlínském kraji a reprezentanti České republiky s trvalým pobytem ve Zlínském kraji. Nominace na oceněné mohla posílat široká veřejnost. Do všech vyhlášených kategorií bylo nominováno téměř 80 jmen. Po vyhodnocení doručených nominací vybrala v hlavní kategorii hodnotící odborná komise 10 nejlepších (TOP 10), ze které pak vzešel i absolutní vítěz. V kategorii Cena občanů Zlínského kraje hlasovalo celkem 2 640 lidí, vítěz obdržel 830 hlasů.

V minulosti se absolutními vítězi ankety Sportovec Zlínského kraje stali například hokejista Petr Čajánek, střelkyně Adéla Bruns, snowboardistka Šárka Pančochová nebo Natálie Dianová, závodící v moderním pětiboji.

Anketu Sportovec Zlínského kraje organizačně zajišťuje Odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje.


Moderátorem slavnostního vyhlášení byla velká osobnost českého sportu Roman Šebrle, olympijský vítěz a mistr světa v desetiboji.  Svým vystoupením večer zpestřili Taneční klub Fortuna Zlín, Musica Angelica a vítězný pár z letošního ročníku Star Dance – herec Jiří Dvořák s taneční partnerkou Lenkou Norou Návorkovou.

Sportovec Zlínského kraje 2018 – přehled oceněných

Absolutní vítěz            
 • Michal Jordán – lední hokej
Nejúspěšnější sportovec jednotlivec – TOP 10
 • Abhejali Bernardová – dálkové plávání
 • Alena Doleželová – minigolf
 • Vendula Horčičková – orientační běh
 • Jiří Hradil – orientační závody na horských kolech
 • Michal Jordán – lední hokej
 • Hana Juráňová – karate
 • Daniel Klvaňa – požární sport
 • Lukáš Macek – plavání
 • Alena Symerská – atletika
 • Jakub Štvrtecký – biatlon

Nejúspěšnější sportovec jednotlivec do 18 let:
 • Radim Hladík – veslování

Nejúspěšnější handicapovaný sportovec:

 • Patrik Hetmer + Miroslav Máčala (trasér) – alpské lyžování zrakově postižených sportovců

Nejúspěšnější sportovní kolektiv:
 • Zlínský plavecký klub – štafety

Nejúspěšnější trenér:
 • Zuzana Atarsia – veslování

Cena hejtmana Zlínského kraje:
 • Abhejali Bernardová – dálkové plávání

Cena občanů Zlínského kraje:
 • Daniel Klvaňa – požární sport

Cena za mimořádný přínos v oblasti sportu:
 • Ota Šedý – atletika

Pro Zlinskenovinky.cz Bc. Jan Vandík DiS., Krajský úřad Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Jiří Balát,Zlínský kraj)