Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Holešov bude mít další okružní křižovatku

Holešov bude mít další okružní křižovatku

Novou okružní křižovatku vybuduje Ředitelství silnic Zlínského kraje v Holešově v místě křížení s Tovární ulicí. Bude do ní přesměrován i výjezd od blízkého supermarketu. Stavba bude financována Zlínským krajem.

Ilustrační foto
21. května 2018 - 07:30

Práce za více než 4,5 milionu korun budou zahájeny v jarním období a dokončeny ještě v tomto roce.

„Předmětem díla bude přestavba křižovatky silnice II/438 a místní komunikace Tovární ulice v intravilánu města Holešov na okružní křižovatku se čtyřmi větvemi. Vnější průměr křižovatky bude 36 metrů,“ přiblížil Pavel Botek, náměstek hejtmana Zlínského kraje, zodpovědný za oblast dopravy. Nově bude přes okružní křižovatku vytvořeno dopravní připojení supermarketu Albert, ke kterému se dosud přijíždělo z Tovární ulice.

Budou odstraněny původní konstrukční vrstvy, vybudovány nové přípojky dešťových vpustí, položeny nové konstrukční vrstvy vozovky. Vybuduje se okružní pás se živičným povrchem, středový prstenec s povrchem ze žulových kostek, včetně odvodnění (dešťové vpusti a jejich připojení), dopravní ostrůvky a středový ostrov okružní křižovatky včetně obrub. Navazující úseky silnice II/438 budou šířky 7 metrů, šířka vozovky okružního pásu bude 6 metrů, šířka středového prstence 3 metry, šířka vjezdů do okružní křižovatky mezi obrubami bude 4,50 metru. Okružní křižovatka bude vybavena svislým i vodorovným dopravním značením.

Souběžně bude město Holešov zajišťovat výstavbu dvou větví okružní křižovatky pro připojení Tovární ulice a připojení k supermarketu Albert, dále výstavbu navazujících chodníků, sjezdů, zpevněných ploch. Město dále zajistí terénní a sadové úpravy za obrubou, přeložku veřejného osvětlení, nízkého napětí, plynovodu a vodovodu a trvalé dopravní značení v Tovární ulici a na místní komunikaci k Albertu.

Stavební práce včetně dopravních omezení budou zahájeny 21. května 2018 a ukončeny do konce roku 2018. Stavba bude realizována za částečné uzavírky po etapách. Úplná uzavírka bude stanovena pouze pro položení obrusných živičných vrstev v době víkendu. Objízdná trasa bude po tuto dobu vedena pro oba směry po silnicích III/43821, III/49010 a II/490 (ul. Nerudova, nám. Svobody, Přerovská, 6. května).


Stavební firmy pracovaly na investičních stavbách na silnici II/490 v Holešově i v předchozích dvou letech. „V roce 2016 jsme vybudovali novou okružní křižovatku v místní části Všetuly za 3,2 milionu korun a v loňském roce jsme zde za 16,7 milionu korun rekonstruovali ulici 6. května v délce 690 metrů,“ uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Pro Zlinskenovinky.cz Adéla Kousalová, tisková mluvčí Zlínského kraje.


(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)