Svátek má: Radana|Radan

Regiony

Velikost textu:

Hromadná nehoda na dálnici D55

Hromadná nehoda na dálnici D55

Silnice Zlínského kraje, především na Kroměřížsku a Zlínsku, začaly během pátečního odpoledne namrzat. Od třetí hodiny odpoledne jsme zaevidovali necelé dvě desítky dopravních nehod, které se většinou obešly bez zranění, nebo se zraněním lehkým. 

Ilustrační foto
5. března 2018 - 07:30

Kvůli hromadné dopravní nehodě asi 20 vozidel je uzavřena dálnice D55, která je podle řidičů silně namrzlá. Hromadná nehoda asi 20 vozidel na dálnici D55 se stala kolem půl páté odpoledne a způsobila uzavření dálnice ve směru od Hulína na Zlín na úrovni Otrokovic. Dopravu na místě řídí policisté, kteří odklání dopravu přes Otrokovice. Střety vozidel si naštěstí nevyžádaly žádná zranění. Pouze z preventivních důvodů ošetřili zdravotníci jedno dítě.


Další vážně vypadající nehoda se stala v Brumově – Bylnici krátce před půl pátou odpoledne. Jedenasedmdesátiletý řidič tam dostal na namrzlé vozovce v zatáčce smyk a vjel na železniční přejezd, kde zrovna projížděl vlak. Střet si vyžádal pouze zranění řidiče. Dechové zkoušky jak u řidiče, tak u strojvedoucího byly negativní.

"Řidiči by měli být na cestách vzhledem k namrzlým vozovkám velmi opatrní," varuje policie.

Pro Zlínskenovinky.cz mjr. Mgr. Lenka Javorková, KŘP Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto HZS ZK)