Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Hvězdárna ve Valmezu.Víkend ve znamení raket a kosmonautiky

Hvězdárna ve Valmezu.Víkend ve znamení raket a kosmonautiky

Blíží se akce, která má ve valašskomeziříčské hvězdárně dlouhou tradici. Poslední listopadový víkend zde bude patřit semináři s názvem Kosmonautika, raketová technika a kosmické technologie.

Ilustrační foto
24. listopadu 2021 - 07:30

Hvězdárna ho pořádá přes šedesát let. Letos se uskuteční od pátku 26. do neděle 28. listopadu. „Na programu bude 10 přednášek předních českých a slovenských odborníků. Jsou mezi nimi známí publicisté a popularizátoři i majitelé firem náležejících ke kosmickému průmyslu. Jejich výklad zaujme posluchače, kteří danou problematiku sledují, stejně jako laickou veřejnost,“ zve k návštěvě ředitel hvězdárny Libor Lenža.

Toho těší, že po loňské „covidové“ on-line verzi bude seminář opět prezenční. Publikum se kromě jiného dozví, co nového se v kosmonautice odehrálo a jaké jsou nejbližší plány dobyvatelů vesmíru.


„Neopomeneme ani celosvětově sledované aktivity americké firmy SpaceX a vědecký výzkum planety Mars. Zajímavá bude také přednáška předsedy Slovenské organizace pro vesmírné aktivity Jakuba Kapuše, který bude vyprávět o tom, jak si splnil svůj sen stavět a vypouštět satelity,“ připomíná ředitel hvězdárny. Seminář se uskuteční v souladu s platnými protiepidemickými opatřeními.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: Hvězdárna Valašské Meziříčí)