Svátek má: Ctirad

Regiony

Velikost textu:

I přes obvinění v krádežích dál pokračoval

I přes obvinění v krádežích dál pokračoval

I přesto, že si devětatřicetiletý muž vyslechl před pár dny od kriminalistů obvinění ze spáchání několika trestných činů, ve vloupáních do sklepů a zahradních domků ve Zlíně dál pokračoval až do minulého týdne. 

Ilustrační foto
12. května 2018 - 07:30

Minulý týden ho kriminalisté dopadli a podali návrh na jeho umístění do vazby, který soudce akceptoval. Ještě před vazebním zasedáním si nenapravitelný zloděj vyslechl od kriminalistů další obvinění, tentokrát za šest skutků, kterých se dopustil během pouhého týdne po svém předchozím obvinění.Při jednom pokusu o krádež ho vyrušil majitel domu, při dalším zase alarm. Přesto se mu podařilo ze zahradních domků a sklepů ve Zlíně odcizit dvě jízdní kola, nářadí, slivovici a motocyklovou přilbu.

Tragédie v Kelči na Vsetínsku. Při nehodě traktoru tam zemřel závozník

Počet jeho krádeží se tak vyšplhal prozatím na 22. Na dalších případech, které by tento muž mohl mít na svědomí, kriminalisté ještě pracují. Způsobená souhrnná škoda se dosud vyšplhala na sto osmdesát tisíc korun.


Poté, co ho kriminalisté koncem minulého týdne dopadli, se jim snažil uniknout i s pouty na rukou, ovšem bez úspěchu.Policisté jeho pokus o útěk zmařili a na zloděje čekala policejní cela.

Pro Zlínskenovinky.cz nprap. Monika Kozumplíková, KŘP Zlínského kraje.


(lh,zlinskenovinky.cz, foto archiv)