Svátek má: Ludvík

Regiony

Velikost textu:

Interaktivní výstava Moje tělo budí zaslouženou pozornost

Interaktivní výstava Moje tělo budí zaslouženou pozornost

Obří mozek a operační sál uprostřed prodejní galerie. Tyto indicie návštěvníky zlínského Zlatého jablka nenechají na pochybách, že se zde děje něco neobvyklého.

Interaktivní výstava Moje tělo
13. července 2019 - 07:30

Interaktivní výstava Moje tělo, která od 5. července zpestřuje letní nákupy, budí zaslouženou pozornost dětí i dospělých. Za prvních pár dní už přivítala na sedm set dětí, které si navlékly bílé pláště a na 40 minut se proměnily v malé lékařky a lékaře. Další mají příležitost až do 21. července.

Každý den mezi 10. a 18. hodinou teď mohou návštěvníci obchodního a zábavního centra Zlaté jablko potkat skupinky nadšených dětí v lékařských pláštích. Putují s průvodcem po celém centru, kde na ně čeká celkem sedm tematických stanovišť unikátní výstavy Moje tělo, která do Zlína zavítala úplně poprvé. Na nich se seznamují s funkcí jednotlivých lidských orgánů.

„Stanoviště jsou interaktivní, umožňují dětem si ledacos vyzkoušet a aktivně poznávat tajemství lidského těla,“ vysvětluje Jiří Kratochvíl, ředitel Zlatého jablka a dodává, „Například vejdou do obří makety mozku a tam si otestují své znalosti lidských smyslů.“ Na dalších stanovištích na ně čekají makety plic, srdce, svalů nebo kostry, vždy doplněné panely se zajímavými informacemi.

Největší ohlas má u dětí operační sál, kterým jejich prohlídka výstavy končí. Ze zjednodušené makety lidského těla mohou vyoperovat vybrané orgány. Mají zde zcela volné pole působnosti, čehož využívají k nekončícímu počtu operací a vyrušit je dokáže jen závěrečné předání diplomů a malé odměny za úspěšné absolvování celé prohlídky.Interaktivní výstava probíhá od 5. do 21. července a hned v počátcích si prošla zatěžkávací zkouškou. O prodlouženém víkendu organizátoři zaznamenali velký zájem dětí o účast na komentovaných prohlídkách, v některých časech byla kapacita výstavy zcela vyčerpaná.

Děti na komentované prohlídky vyráží ve skupinkách po 20, kvůli omezené kapacitě je doporučena registrace předem, a to buď online na mojetelo.reenio.cz nebo na místě u hostesky. Výstava je určená zejména dětem od 4 do 11 let, prohlídka začíná vždy v celou hodinu a trvá asi 40 minut. Vstup pro děti je zdarma.

Zlínskénovinky.cz informovala Ing. Kateřina Martykánová, tisková mluvčí OZC Zlaté jablko.

(jv,zlinskenovinky.cz foto:ozczj)