Svátek má: Nikola

Regiony

Velikost textu:

Investice do rekonstrukcí mostů udržují jejich dobrý stav

Investice do rekonstrukcí mostů udržují jejich dobrý stav

Již šestým rokem za sebou se ani jeden z mostů na zlínské krajské silniční síti nedostal při pravidelném odborném posuzování do skupiny „havarijní“.

Ilustrační foto
4. února 2018 - 07:30

Podle nejnovějšího ročního hodnocení technického stavu mostů ve Zlínském kraji na silnicích II. a III. třídy k 1. lednu 2018 si krajské mosty udržely známku 3,3, která je v historii ŘSZK zatím nejpříznivější.  

Výsledky pravidelného ročního hodnocení technického stavu mostů na krajské silniční síti potvrzují, že se kraj prostřednictvím Ředitelství silnic ZK o své mosty stará a dlouhodobě je udržuje v bezpečném stavu.

Zprávu o stavu mostů pro ŘSZK jednou ročně zpracovává specializovaná firma PavEx® Consulting, s. r. o., se sídlem v Brně. Ve Zlínském kraji se k 1. lednu 2018 nacházelo celkem 718 mostů ve správě ŘSZK. Z tohobylo 104 mostů v bezvadném stavu a ani jeden z mostů na krajské silniční síti nemusel být zařazen do skupiny „havarijní“, a to již šestým rokem za sebou.

„Rekonstrukce mostů, jejichž technický stav se podle pravidelné diagnostiky zhoršil, jsou nedílnou součástí našich každoročních plánů investic. V uplynulém roce jsme zahájili dvouletou rekonstrukci 450 metrů dlouhého nadjezdu ve Vsetíně, dokončili rekonstrukci nadjezdu ve Zlíně a přestavěli další menší mosty v Brusném, Růžďce, Vlčnově, Huslenkách, v Trnavě, mezi Dolním Němčím a Slavkovem, též v Prostřední Bečvě,“ uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý. Na těchto stavbách bylo v loňském roce proinvestováno zhruba 140 milionů korun.

Galerie Slováckého muzea počátkem února otevře dvě nové výstavy

„S rekonstrukcemi mostů počítáme samozřejmě i letos. Bude dokončena rekonstrukce nadjezdu ve Vsetíně, plánujeme přestavby mostů v Karolince-Stanovnici, v Těšánkách a u Pitína. Jako součást již zahájených větších akcí budou postaveny nové mosty ve Velkých Karlovicích, Hovězí a u Chvalčova. Do rekonstrukcí mostů chceme v tomto roce investovat přibližně 115 milionů korun, asi osm milionů korun vynaložíme z neinvestičních prostředků na stavební údržbu několika dalších mostů,“ dodal Bronislav Malý.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)