Svátek má: Zbyněk

Regiony

Velikost textu:

Jaro je tady! V Otrokovicích rozkvétají květinové záhony

Jaro je tady! V  Otrokovicích rozkvétají květinové záhony

Nový záhon krokusů přivítal jaro v Otrokovicích v trávníku pod sokolovnou. V létě pak krokusy vystřídají pestrobarevné letničky vyseté ekonomickou metodou tzv. přímého výsevu.

Záhony krokusů
20. března 2019 - 07:30

V loňském roce na podzim bylo na květinové záhony a do trávníků vysázeno více než jedenáct tisíc kusů cibulovin, aby na jaře svými květy rozzářily naše město. Jako první poslové jara se na některých místech objevily krokusy, které následně nahradí zářivě žluté květy speciálních nízkých odrůd narcisů.

Jeden z rozkvétajících záhonů krokusů mohou obyvatelé Otrokovic spatřit pod sokolovnou nedaleko náměstí. Za pár dnů budou rozkvétat vyšší odrůdy narcisů, které vytvoří zajímavě barevné zpestření travnatých ploch po celých Otrokovicích. V půli dubna je nahradí králové jarních květin tulipány. Jakmile tulipány odkvetou, objeví se velké nápadité květy okrasných česneků.

Muzeum Vysočiny Jihlava zve na přednášku Sukulenty jako bonsaje

„V letošním roce jsme omezili výsadbu macešek a nahradili je větším množstvím cibulovin. Hlavním důvodem této změny je častý úhyn macešek během zimního období, takže na jaře neodpovídal estetický zážitek z těchto záhonů vynaloženému úsilí. Naopak cibuloviny jsou méně pracné i levnější na výsadbu i následnou údržbu a výsledný efekt je dle mého názoru podstatně zajímavější. Nově jsme proto cibuloviny vysázeli například i v ulici Napajedelské a před městskou polikliniku,“ uvedl jednatel Technických služeb Otrokovice Vladimír Plšek.

Kostel sv. Petra a Pavla je dominantou náměstí v Soběslavi

Pro Zlinskenovinky.cz Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice

(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Otrokovice)