Svátek má: Radana|Radan

Regiony

Velikost textu:

Již popatnácté budou oceněny nejlepší stavby Zlínského kraje

Již popatnácté budou oceněny nejlepší stavby Zlínského kraje

Kvalitní projekty realizované ve stavebnictví budou i letos oceněny v soutěži „Stavba roku Zlínského kraje“, konané pod záštitou hejtmana Zlínského kraje.

Ilustrační foto k akci
19.únor 2017 - 10:00

Vyhlašovateli soutěže jsou Krajská stavební společnost při Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Zlínský kraj patří k tradičním partnerům tohoto klání, letos na jeho organizační zajištění přispěje částkou 200 tisíc korun.

V letošním roce se koná již 15. ročník soutěže, oceněna budou díla (nové stavby i rekonstrukce) uvedená do provozu v roce 2016. Soutěž je vyhlášena pro celkem 7 kategorií: 1) stavby občanské vybavenosti, 2) domy pro bydlení, 3) rodinné domy, 4) průmyslové a zemědělské stavby, 5) dopravní, inženýrské stavby a ekologické stavby, 6) realizace rozvojových projektů měst a obcí, 7) stavby realizované mimo území Zlínského kraje.  


Stavby přihlášené do soutěže posoudí odborná porota, složená ze zástupců vyhlašovatelů a odborných poradců. Hodnotit bude nejen celkové stavebně architektonické řešení díla a kvalitu stavebních prací, ale například i vhodnost použití stavebních materiálu, dobu realizace díla ve vztahu k celkovým nákladům stavby nebo společenské poslání díla.

Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční 18. května 2017 v Domě kultury Vsetín. V každé kategorii bude udělena hlavní cena, počet čestných uznání bude stanoven podle uvážení poroty. Z oceněných staveb může být jedna vybrána k udělení ceny GRAND PRIX arch. Pavla Nováka. Dále budou uděleny Cena hejtmana a Cena Syndikátu novinářů Zlínského kraje. Tradiční doprovodnou akcí bude vyhlášení nejlepších studentských prací v soutěži určené studentům středních průmyslových škol, oboru stavebnictví, ze Zlínského kraje, jejímž cílem je zapojit studenty do řešení konkrétních úkolů v rámci kraje.

Jak už bylo uvedeno, udělena bude také Cena hejtmana. V minulých ročnících ji získaly například rekonstrukce hotelu Alexandria v Luhačovicích, stavba přestupního terminálu veřejné dopravy v Otrokovicích nebo rekonstrukce městské nemocnice Valašské Meziříčí.

Kraj opraví silnici mezi Litenčicemi a Lískami

Uzávěrka přihlášek do soutěže je 17. března 2017.

Pro Zlínskénovinky.cz Renata Janečková, tisková mluvčí, Krajský úřad Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)