Svátek má: Alois

Regiony

Velikost textu:

Jízda na Oranžových kolech vynesla více než sto tisíc korun

Jízda na Oranžových kolech vynesla více než sto tisíc korun

Dny lidí dobré vůle s benefičním koncertem v předvečer svátku svatých Cyrila a Metoděje přináší každoročně bohatý duchovní, ale i kulturní a sportovní program pro jednotlivé návštěvníky, ale také pro celé rodiny.  

Předání šeků
8. července 2017 - 07:30

Ve výčtu nesmí chybět charitativní podtext těchto dnů zahrnující také tradiční cyklojízdu na Oranžových kolech Nadace ČEZ. 248 návštěvníků šlapalo celé čtyři hodiny a podpořili tak salesiánský Dům Ignáce Stuchlého a Nadační fond ADIUVARE.


Do šlapání se s chutí zapojil také bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš

Organizátoři Dnů lidí dobré vůle a partneři tohoto projektu každoročně pomáhají neziskovým organizacím zlepšit a rozšířit jejich významnou a prospěšnou činnost. Osmnáctý ročník výrazně pomohl dvěma projektům - salesiánskému Domu Ignáce Stuchlého a Nadačnímu fondu ADIUVARE.

Cílem Večera lidí dobré vůle je inspirovat druhé představením konkrétních plodů misie sv. Cyrila a Metoděje a diváci či posluchači se mohou do pomoci sami zapojit. „Nejde jen o podporu finanční, ale především chceme diváky a posluchače inspirovat a povzbudit pro solidaritu mezi lidmi, pro lásku ke svým blízkým, povzbudit pro život ve zdravých rodinách. A také poděkovat všem, kteří pomáhají inspirovat druhé, doprovázejí rodiny v jejich radostných i těžkých chvílích a jsou na blízku všem, kteří je potřebují,“ vysvětluje Josef Kořenek, tajemník projektu Dny lidí dobré vůle.


Šlapali převážně mladí, kteří měli svoji vedlejší scénu „Mladí fandí Velehradu“ přímo naproti oranžových kol

Úterní odpoledne už tradičně patřilo hudební části programu Mladí fandí Velehradu, v rámci něhož se na pódiu vystřídalo několik interpretů a kapel. Početné publikum měla například skupina Slza. Během koncertu mohl každý šlápnout do pedálů Oranžových Nadace ČEZ a podpořit projekty salesiánského Domu Ignáce Stuchlého a Nadačního fond ADIUVARE.


Zaplněné nádvoří před velehradskou bazilikou při koncertě lidí dobré vůle.

„Návštěvníci festivalu Velehradu opět ukázali svou dobrou vůli a otevřená srdce a v sedlech našich společnými silami  vysportovali pro obě neziskové organizace částku v celkové hodnotě 106 005 korun,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.
 

 Mladým zazpívalo také hudební uskupení Slza, hned po něm také členové kapely usedli do sedel oranžových kol

Bohatý program Velehradu 2017 nabízel dále třeba vzdělávací seminář na téma proměny rodiny, turnaj v ping-pongu, soutěž ve fotbalových dovednostech nebo  eko-aktivity pro celou rodinu. Ve středu 5.7., v den svátku evropských patronů sv. Cyrila a Metoděje, pak asi na třicet tisíc poutníků prožilo sváteční bohoslužbu na nádvoří velehradské baziliky.

Pro Zlínskenovinky.cz Mgr. Jana Štefánková, ČEZ, a. s., Jaderná elektrárna Dukovany.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Marek Malůšek,ČEZ)