Svátek má: Gizela

Regiony

Velikost textu:

Jízdní kola jsou u zlodějů opět v kurzu

Jízdní kola jsou u zlodějů opět v kurzu

S příchodem pěkného počasí opět  začali zloději navštěvovat a vykrádat sklepní kóje a další společné prostory, kde obyvatelé domů uskladňují především sportovní vybavení.

Ilustrační foto
11.duben 2017 - 07:30

Od začátku roku přijali policisté již celkem šestnáct oznámení odcizení jízdního kola. Z toho tři případy oznámili majitelé kol nyní začátkem dubna, kdy zjistili, že se jim neznámý pachatel vloupal do sklepních prostor a odjel s jejich kolem. Škody jdou do desetitisíců korun.

Jedním z okradených je i dvaačtyřicetiletý muž z Příluk. Ten během tohoto víkendu zjistil, že mu neznámý pachatel po překonání dveří odcizil pánské horské jízdní kolo, které měl uschované v přízemí domu ve společných sklepních prostorech. Nešťastnému majiteli tak způsobil škodu ve výši sedmnácti tisíc korun. Až dvouletý trest nyní hrozí tomuto pachateli za spáchání trestného činu krádež.

Kriminalisté obvinili muže, který vykrádal auta ve Zlíně

V rámci prevence doporučujeme nepouštět cizí osoby do domu a vstupní dveře zamykat. Nebýt také lhostejní ke svému okolí a v případě pohybu podezřelých osob ihned volat na tísňovou linku 158. Taktéž velmi významnou roli k odrazení případných zlodějů ve vašem domě může mít nainstalovaný kamerový systém, sledující především vstup do domu a do společných prostor. Doporučujeme i uzamykat jízdní kola v dané místnosti, kde kolo míváte uschované a ztížit tak pachateli odcizení.  

Pro Zlínskénovinky.cz por. Mgr. Lucie Javoříková, KŘ Policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)