Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Kam dál? Pomůže Burza práce a přehlídka středních škol

Kam dál? Pomůže Burza práce a přehlídka středních škol

Příležitost získat široké spektrum informací potřebných pro rozhodnutí o výběru střední školy budou mít žáci a jejich rodiče při Burze práce a přehlídce středních škol, která se uskuteční v úterý 21. listopadu od 9:00 do 17:00 v prostorách 14I15 Baťova institutu.

Ilustrační foto
20. listopadu 2017 - 07:30

Záštitu nad akcí převzal radní Zlínského kraje pro školství Petr Gazdík.

„Rozhodnout o volbě takového studia či řemesla, které by co nejlépe vyhovovalo povaze a schopnostem konkrétního dítěte, to bývá často velký oříšek a je dobré, když mají rodiče i žáci co nejvíc informací o všech studijních možnostech u nás v kraji včetně kvalifikovaného poradenství, aby mohli zodpovědně rozhodnout. Budu rád, když i tato burza práce a přehlídka středních škol pomůže nasměrovat žáky k budoucímu povolání, které je bude bavit a najdou se v něm,“ řekl Petr Gazdík.

Při celodenní přehlídce škol budou mít také mladí zájemci možnost komunikovat s personalisty zúčastněných firem a předat jim svůj životopis, budou moci využít poradenství jednotlivých oddělení Úřadu práce týkající se možností zaměstnání včetně práce v zahraničí, rekvalifikací a projektů aktivní politiky zaměstnanosti.

Hrady a zámky se s podzimem neuložily ke spánku, nezaspěte zimní akce ani vy

Pořadatelem akce je Úřad práce České republiky – krajská pobočka ve Zlíně. Vstupné a účast jsou zdarma.

Pro Zlinskenovinky.cz Helena Mráčková, Krajský úřad Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)