Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Kam dále po základní škole?

Kam dále po základní škole?

Jaká je aktuální možnost zaměstnání na Vsetíně a okolí? Odpovědět na tyto dvě hlavní otázky měla za cíl Burza práce a přehlídka středních škol, která se uskutečnila v prostorách vsetínského domu kultury ve dnech 7. a 8. listopadu. 

Ilustrační foto z akce
12. listopadu 2017 - 07:30

Akci zorganizoval za pomoci dotace z Evropské unie Úřad práce Vsetín. Zájem středních škol, firem, ale také žáků základních škol z celého okresu i veřejnosti byl vysoký. Jen školáků přišlo téměř 1300.

Burzu práce a přehlídku středních škol organizuje úřad práce ve všech okresech Zlínského kraje, přičemž místem konání pro vsetínský okres se stalo naše město. Pořadatelé tak navazují na sedmnáctiletou tradici přehlídek středních škol, z nichž ta poslední se konala na Vsetíně před osmi lety. O důležitosti obdobných akcí pro střední školy i pro zaměstnavatele svědčí fakt, že pořadatelé ani nemohli uspokojit všechny žadatele, kteří se chtěli na Vsetíně prezentovat.

„Přednost tak dostali ti z našeho kraje nebo ti nejrychlejší,“ uvedl ředitel Kontaktního pracoviště Úřadu práce Vsetín Stanislav Rudolf s tím, že důležitými aspekty činnosti úřadu práce je právě spolupráce se zaměstnavateli, jimž se snaží najít vhodné zaměstnance, ale i spolupráce se školami v rámci kariérního poradenství či při pomoci s volbou studijních oborů. A to vše burza práce naplňuje.

„Našim cílem je zde poskytnout z jednoho místa informace žákům základních škol i veřejnosti o možnostech dalšího studia či získání zaměstnání,“ doplnil Stanislav Rudolf, podle jehož dalších slov si návštěvníci mohli prohlédnout prezentace úctyhodného počtu 17 firem a 29 středních škol.


Burzu práce navštívil i starosta Vsetína Jiří Růžička. „Jsem rád, že se tak významná akce koná u nás na Vsetíně. O její důležitosti svědčí, že se na všechny zájemce o prezentaci ani nedostalo,“ uvedl starosta a dodal: „Věřím, že vystavovatelé nadchnou příchozí svými nabídkami a pomohou žákům s rozhodováním o budoucí škole a zájemcům z řad veřejnosti, aby zde našli směr pro svůj další život.“

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Adéla Kousalová, tisková mluvčí města Vsetín.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Jiří Žůrek)