Svátek má: Leona

Regiony

Velikost textu:

Koleje si spletl s vozovkou a čeká ho pokuta

Koleje si spletl s vozovkou a čeká ho pokuta

V pondělí po dvaadvacáté hodině přijal operační důstojník na lince tísňového volání policie oznámení o motocyklistovi, který jezdil ve Slavičíně po kolejích a následně havaroval.

Ilustrační foto
3. srpna 2018 - 07:30

Policisté našli motocykl a služební pes vypátral pravděpodobného řidiče. Za jízdu po kolejích mu hrozí ve správním řízení pokuta.Policisté ze Slavičína po oznámení vyrazili na místo, kde zjistili od oznamovatelky bližší informace k údajné havárii i k motocyklistovi.Začali pátrat po motocyklu. Po krátké době opravdu motocykl nalezli ležet poblíž trati, v příkopu.Po jeho řidiči však nebylo nikde ani stopy. Operační důstojník vyslal na místo psovoda se speciálně vycvičeným policejním psem.

Havarovaný motocykl

Psovod propátral okolí podél železniční trati z Divnic až do Hrádku na Vlárské dráze, kudy měl motocyklista projíždět. O půl páté ráno služební pes Axel avizoval muže, který šel v kolejišti a tvrdil, že jde náhodou kolem. Jednalo se o sedmadvacetiletého muže z blízké obce, který se přiznal, že je vlastníkem havarovaného motocyklu bez registračních značek a kterého policisté dobře znají. Dechová zkouška u něj byla negativní. Policisté zjistili, že má muž uložen zákaz řízení všech motorových vozidel.


Případ šetří jako přestupek proti zákonu o dráhách, ve správním řízení hrozí hazardéroviv případě prokázání viny několikatisícová pokuta. Další okolnosti celé události jsou v šetření policistů ze Slavičína.

Pro Zlinskenovinky.cz  nprap. Monika Kozumplíková, KŘP Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Policie ZK)