Svátek má: Patricie

Regiony

Velikost textu:

Kolemjdoucí zabránili krádeži jízdního kola

Kolemjdoucí zabránili krádeži jízdního kola

Operační důstojník vyslal ve středu odpoledne hlídku policistů z obvodního oddělení v Luhačovicích k případu krádeže jízdního kola v centru lázeňského města.

Ilustrační foto
31. května 2020 - 07:30

Po příjezdu na dané místo policisté uviděli, že lidé obestoupili pravděpodobnou pachatelku a zabránili jí tak v odjezdu na odcizeném jízdním kole. Muži zákona začali zjišťovat, jak se celá událost odehrála.

Na tenisových kurtech v Luhačovicích probíhal individuální tenisový trénink nezletilého chlapce. V jeho průběhu si trenér všiml, že někdo lomcuje s jízdním kolem, kterým chlapec na trénink přijel. Zanedlouho se osobě skutečně podařilouvolnit kolo, které bylo připevněné k pletivu, nasedla na něj a odjížděla.


Trenér začal křičet, ať ji někdo chytí a rozběhl se za ní. Zlodějka právě projížděla po mostě, na němž stáli další lidé. Jeden z nich chtěl ženu na jízdním kole zachytit, ta upadla a utíkala dál. Vzápětí ji však dostihl trenér a společně s ostatními jí zabránil v odchodu a hlídal ji až do příjezdu policistů.Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež s dvouletou trestní sazbou. Šestatřicetiletá žena, která má krádež na svědomí, ovšem po události skončila v péči záchranářů, protožese chovala iracionálně, zmateně a nebyla schopná k události nic konkrétního uvést.

Pro Zlinskenovinky.cz por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí,KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)