Svátek má: Jana

Regiony

Velikost textu:

Konzultační pracoviště bude řídit cestovní ruch ve Zlínském kraji

Konzultační pracoviště bude řídit cestovní ruch ve Zlínském kraji

Konzultační pracoviště zavádí nově ve svých prostorách Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, společnost je založená Zlínským krajem za účelem rozvoje cestovního ruchu v regionu. 

Ilustrační foto
11.červen 2017 - 07:30

Určené je pro zástupce všech čtyř oblastních destinačních managementů ze Zlínského kraje (Vsetínsko, Kroměřížsko, Zlínsko a Luhačovicko, Slovácko), kteří zde budou moci konzultovat své záměry a představy a také získat odborné rady a doporučení od pracovníků Centrály.


„Toto nové pracoviště umožní bezprostřední kontakt a komunikaci mezi pracovníky Centrály a destinačních managementů a ti tak budou moci lépe koordinovat a usměrňovat společné aktivity tak, aby byly maximálně efektivní, nezdvojovaly se a každý tak dělal to, co má. Zároveň bude lidem z destinačních managementů sloužit jako plnohodnotné přechodné pracoviště, které jim poskytne potřebné krátkodobé zázemí s možností přístupu k relevantním datům a dokumentům potřebným pro jejich práci,“ sdělil radní Zlínského kraje Jan Pijáček, zodpovědný za cestovní ruch.

Rada Zlínského kraje již projednala a krajskému zastupitelstvu doporučila schválit přidělení dodatečné dotace Centrále cestovního ruchu Východní Moravy ve výši 200 tisíc korun, ze které budou hrazeny mimo jiné také náklady na nájem prostor konzultačního pracoviště v letošním roce.

O řízení a chod výše zmíněných destinačních managementů ve Zlínském kraji se v jednotlivých oblastech starají tyto destinační společnosti: Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko, KROMĚŘÍŽSKO – sdružení pro cestovní ruch, Luhačovské Zálesí a Region Slovácko – sdružení pro rozvoj cestovního ruchu. Za úkol mají zajišťovat koordinaci a spolupráci poskytovatelů služeb cestovního ruchu na daném území (destinaci) za účelem efektivnějšího řízení turismu v regionu. Snaží se zajistit udržitelný rozvoj území, jeho konkurenceschopnost na trhu i ucelenou nabídku aktivit.

Pro Zlínskenovinky.cz Mgr. Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz, foto Zlínský kraj)