Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Kraj bude pokračovat v kontrolním vážení silničních vozidel

Kraj bude pokračovat v kontrolním vážení silničních vozidel

V kontrolním vážení silničních vozidel a jízdních souprav, které již šestým rokem realizuje na silnici I/50 ve Starém Hrozenkově, hodlá i nadále pokračovat Zlínský kraj.

Ilustrační foto
4. prosince 2017 - 07:30

V současné době vážení pro kraj zajišťuje soukromá společnost, se kterou má kraj uzavřenou smlouvu. Ta však vyprší v dubnu příštího roku. Rada Zlínského kraje proto schválila vypsání veřejné zakázky na zajištění vážení pro další období.

„Toto vážení pomáhá předcházet nadměrnému poškozování vozovek v kraji i ohrožování bezpečnosti silničního provozu přetíženými nákladními vozidly, proto v něm chceme pokračovat. Za dobu, kdy vážení ve Starém Hrozenkově probíhá, zde bylo zkontrolováno 122 tisíc vozidel, přičemž nadměrná hmotnost byla zjištěna u 3 400 z nich, tedy v průměru u 3 vozidel ze 100. To ukazuje, že toto vážení má smysl,“ uvedl náměstek hejtmana Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Vážicí místo funguje na bývalém hraničním přechodu Starý Hrozenkov. Kontrola se týká vozidel přijíždějících tudy po silnici I/50 ze Slovenska a probíhá za účasti Policie ČR a celního úřadu. Zjištěné přestupky provozovatelů vozidel jsou následně řešeny ve správním řízení prvostupňovým správním orgánem, kterým je město Uherský Brod.

Nový dodavatel bude vážení zajišťovat od 1. května 2018 do 30. června 2019. Do tohoto data je totiž uzavřena platná smlouva o nájmu bývalého hraničního přechodu mezi Zlínským krajem a obcí Starý Hrozenkov.


„O možnosti prodloužení nájemní smlouvy do dalších let však budeme s obcí Starý Hrozenkov určitě jednat,“ sdělil Pavel Botek.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)