Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Kraj má dodavatele na přístavbu budovy v Kroměřížské nemocnici

Kraj má dodavatele na přístavbu budovy v Kroměřížské nemocnici

Výběr dodavatele, který provede přístavbu budovy A v Kroměřížské nemocnici, schválila Rada Zlínského kraje. Dodavatel předložil nejvýhodnější nabídku v rámci vypsané veřejné zakázky, do které se přihlásilo celkem šest uchazečů.

Ilustrační foto
10. května 2018 - 07:30

„Díky veřejné zakázce se nám podařilo dosáhnout na cenu 90,3 milionu korun včetně DPH, což je téměř o 7 milionů méně oproti rozpočtu projektanta. Práce by měly být zahájeny letos v červnu, jejich dokončení je naplánováno na jaro příštího roku," informoval hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek

V přístavbě budovy A budou umístěny nová magnetická rezonance, další diagnostické přístroje a pracoviště ortoptiky, včetně provozního i technického zázemí pro tyto provozy. Částečně modernizováno bude také východní křídlo budovy A k zajištění přímé návaznosti na diagnostické pracoviště CT a SONO. Součástí akce bude také rekonstrukce stávající trafostanice a náhradního zdroje.

Jak pracovat s rodinou v krizových situacích

Rada kraje současně schválila zahájení veřejné zakázky na výběr dodavatele další investiční akce v Kroměřížské nemocnici, kterou bude výstavba 62 parkovacích míst v místě demolované mazutové kotelny u budovy F a dále úprava více jak 610 metrů čtverečných dalších zpevněných ploch, nová výsadba zeleně, veřejné osvětlení a oprava kanalizace. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 6 984 068 korun bez DPH. Stavební práce by měly proběhnout od srpna do listopadu letošního roku.

Pro Zlinskenovinky.cz Adéla Kousalová, tisková mluvčí Zlínského kraje.(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)