Svátek má: Lada

Regiony

Velikost textu:

Kraj nemocnicím daruje termokamery, ochranné masky

Kraj nemocnicím daruje termokamery, ochranné masky

Ochranné prostředky a další potřebné vybavení pro řešení a prevenci epidemie koronaviru věnuje nemocnicím a zdravotnickým záchranářům Zlínský kraj.

Ilustrační foto
2. července 2020 - 07:30

Stane se tak na základě darovacích smluv, které na svém pondělním zasedání schválili krajští zastupitelé.

„Všechno nasvědčuje tomu, že koronavir máme ve Zlínském kraji aktuálně pod kontrolou, nicméně v uplynulých měsících jsme se přesvědčili o tom, že ochranných prostředků a potřebného vybavení není nikdy dost a je dobré být připraven. Proto našim nemocnicím darujeme speciální zdravotnické vybavení a prostředky, které jsme bezplatně obdrželi od Ministerstva zdravotnictví. Jde o 20 termokamer, 10 celoobličejových masek a 2 plicní ventilátory,“ uvedl hejtman Jiří Čunek.

„Z tohoto množství si ponecháme pouze 2 termokamery v rezervě pro operativní řešení případných mimořádných událostí u našich organizací nebo pro potřeby krajského úřadu,“ doplnil tajemník krajského krizového štábu Robert Pekaj.

Kraj dále mezi své čtyři nemocnice rozdělí 300 ochranných masek RP95-M s filtrem a 300 náhradních filtrů. Dalších 100 kusů masek a 100 kusů náhradních filtrů od kraje dostane Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje. Tyto ochranné masky a náhradní filtry kraj bezplatně obdržel od Nadace J&T.

Zlínský kraj také zakoupil 5 totožných setů obsahujících oděvy pro operační sály. Rovněž toto speciální vybavení kraj po 1 setu daruje svým čtyřem nemocnicím a 1 set také Nemocnici Valašské Meziříčí.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr Adéla Kousalová, tisková mluvčí Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web ZK)