Svátek má: Alexandra

Regiony

Velikost textu:

Kraj opět vyšle výpravu mladých sportovců na dětskou olympiádu

Kraj opět vyšle výpravu mladých sportovců na dětskou olympiádu

Rada Zlínského kraje schválila a doporučuje Zastupitelstvu podpořit finanční spoluúčast na organizaci Her IX. letní olympiády dětí a mládeže ČR, které se budou konat příští rok v Libereckém kraji v termínu od 23. do 28.června.

Ilustrační foto
6. prosince 2018 - 07:30

„Kvůli zajištění stravování a ubytování mladých sportovců a trenérů na této tradiční soutěži předkládáme Zastupitelstvu Zlínského kraje požadavek na schválení finančního příspěvku přibližně 720 tisíc korun. Děti budou závodit ve dvaceti disciplínách. Celkem počítáme s účastí 250 sportovců, 47 trenérů a dvou vedoucích výpravy. Je to vynikající motivace pro mladé sportovní talenty,“ sdělil radní Miroslav Kašný, který zodpovídá kromě kultury také za mládež a sport.


Zlínský kraj se zimních i letních Olympiád dětí a mládeže pravidelně účastní již od roku 2003, kdy tento sportovní podnik začal Český olympijský výbor pořádat ve spolupráci s jednotlivými kraji České republiky. Zlínský kraj sám byl také dvakrát v historii pořadatelem Olympiády dětí a mládeže: v roce 2008 pořádal zimní a v roce 2013 pak letní variantu této soutěže.

Podle webu Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)