Svátek má: Albína

Regiony

Velikost textu:

Kraj opraví silnici mezi Litenčicemi a Lískami

Kraj opraví silnici mezi Litenčicemi a Lískami

Dva investiční záměry řešící rekonstrukci silnic na Kroměřížsku schválila krajská rada. První z nich se týká rekonstrukce silnice mezi obcemi Litenčice a Lísky, druhý se vztahuje k průjezdnímu úseku obce Roštění.

Ilustrační foto
14.únor 2017 - 10:00

Investorem obou akcí, které dohromady přijdou na 35,6 milionu korun, bude Zlínský kraj.

„Rekonstrukcí těchto silnic se zde zvýší bezpečnost a plynulost dopravy, zlepší se technické parametry komunikací, a tím se sníží technické opotřebení vozidel i hladina hluku a emisí ze silničního provozu,“ uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

V případě opravy vozovky mezi Litenčicemi a Lískami půjde o rekonstrukci části silnice č. III/43346 v délce 2 482 metrů. Silnice je v tomto úseku v havarijním stavu. Rekonstrukce bude provedena zesílením vozovky pokládkou dvou živičných vrstev. Součástí akce bude také úprava krajnic, silničních příkopů, dešťových vpustí, propustku, dále úprava napojení silnice III/43345, účelových komunikací a nájezdů a sjezdů k přilehlým nemovitostem, stejně jako obnova a doplnění svislého i vodorovného dopravního značení. Stavba za 26,7 milionu korun bude probíhat v době od dubna do září 2017, a to za plné uzavírky provozu, po etapách. Předpokládaná doba uzavírky je 2 x 2 měsíce.  

Kraje chtějí od státu vyšší příspěvek na opravu silnic


Průjezdní úsek obce Roštění (silnice č. III/4906) bude opraven v délce 355 metrů. Začátek rekonstrukce bude v místě vjezdu do obce ve směru od Rymic, konec v místě rozšíření před křižovatkou se silnicí III/4905, vedoucí do Kostelce u Holešova a Pacetluk. Původní konstrukční vrstvy vozovky budou odstraněny, poté bude provedena sanace pláně a položení nových vrstev. Dále budou instalovány betonové obruby s přídlažbou z betonového vodícího pásku (odvodňovací proužek) a nových dešťových vpustí napojených do nové dešťové kanalizace. Realizace akce za 8,9 milionu korun, která je naplánována na červen až říjen 2017, bude probíhat za částečného omezení provozu, po polovinách vozovky. Doprava bude řízena semafory. Závěrečná pokládka obrusné vrstvy bude realizována za úplné uzavírky.

Pro Zlínskénovinky.cz Mgr. Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlínskénovinky.cz,foto Zlínský kraj)