Svátek má: Alexandra

Regiony

Velikost textu:

Kraj opraví silniční most v Bystřici pod Hostýnem

Kraj opraví silniční most v Bystřici pod Hostýnem

Dvě nové investiční akce v oblasti dopravy schválila Rada Zlínského kraje. Jde o opravu silničního mostu v Bystřici pod Hostýnem a rekonstrukci ulice Hradisko v Luhačovicích. Jejich realizace si vyžádá více než 20 milionů korun.

Ilustrační foto
11. dubna 2018 - 07:30

„Práce na obou stavbách by měly začít letos v květnu a dokončeny by měly být v březnu, respektive v dubnu příštího roku,“ informoval hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

V Bystřici pod Hostýnem bude kompletně přestavěn silniční most poblíž křižovatky komunikací II/150 (ulice Holešovská) a III/43728 (ulice Dolní), vedoucí přes říčku Bystřičku. Nový most v délce téměř 15 metrů vznikne na stejném místě. Instalovány zde budou monolitické železobetonové chodníkové římsy a ocelové mostní zábradlí o výšce 1,1 metru. Realizovány budou také přeložky inženýrských sítí a stavební úprava souvisejícího úseku vozovky v délce 22 metrů. Stavba bude po dobu maximálně 4 měsíců realizována za úplné uzavírky. Objízdná trasa pro oba směry povede po okolních silnicích II. a III. třídy. Náklady akce jsou vyčísleny na 11,437 milionu korun.

Městské muzeum v Ústí nad Orlicí zve na výstavu Pivovarnictví v Pardubickém kraji

V Luhačovicích bude rekonstruována silnice II/496 (ulice Hradisko) v délce 650 metrů. Ve směrovém oblouku u sportovního areálu Radostova bude vozovka rozšířena o půl metru pro pohodlnější průjezd autobusů. Součástí akce bude mimo jiné také sanace podloží, vybudování pilotové stěny, odvodnění komunikace a opevnění svahu lomovým kamenem. U městského hřbitova bude kompletně vybudován jeden nový zastávkový pruh pro autobusy. Celkové náklady jsou stanoveny na 11,177 milionu korun.

Bilance topné sezóny na Zlínsku: Více než 900 požárů od komínů (VIDEO)

Pro Zlínskenovinky.cz Adéla Kousalová, tisková mluvčí Zlínského kraje.


(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)