Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

Kraj podpoří nově registrované sociální služby

Kraj podpoří nově registrované sociální služby

Zvýšit dostupnost a zajistit udržitelný rozvoj vybraných ambulantních a terénních sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením a ohrožené rodiny s dětmi má za cíl individuální projekt „Podpora a rozvoj vybraných sociálních služeb ve Zlínském kraji".

Ilustrační foto
10.duben 2017 - 07:00

Zaměřen je na podporu služeb osobní asistence, sociální rehabilitace, sociálně terapeutické dílny a sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi.

„Podporované aktivity projektu významně přispívají k zapojení cílových skupin, kterými jsou osoby se zdravotním postižením, osoby pečující o malé děti a rodiče samoživitelé, do společnosti. Jde například o podporu udržení se na trhu práce, případně vstup či návrat na něj,“ uvedla Michaela Blahová, radní Zlínského kraje pro sociální záležitosti, neziskový sektor a rodinnou politiku.


Financování sociálních služeb v rámci projektu běží od loňského srpna až do konce roku 2019, v jeho rámci kraj v souladu se svým Střednědobým plánem rozvoje sociálních služeb na stanovené období průběžně vyhlašuje jednotlivé dílčí programy, v rámci kterých si poskytovatelé sociálních služeb mohou žádat o finanční podporu. Celkově je pro poskytovatele pro celé období vyčleněno 450,5 milionu korun, z čehož 152 milionů již bylo rozděleno.

Aktuálně Rada Zlínského kraje schválila doplňkový program pro letošní rok, jehož finanční podpora je určena pro služby nově registrované, nebo stávající, které rozšiřují svoji kapacitu. Právě pro tyto služby je ve výzvě doplňkového programu připraveno téměř 700 tisíc korun. Podpora poslouží žadatelům k financování služeb ve druhé polovině letošního roku.
 
Žádosti mohou poskytovatelé sociální služby podávat v termínu od 2. do 4. května 2017 včetně. O přidělení podpory budou rozhodovat Rada a Zastupitelstvo Zlínského kraje v červnu. Dokument k programu obsahující podrobnější informace včetně formuláře žádosti je k dispozici na webu Zlínského kraje (Co vás zajímá/Sociální oblast/Projekty/Podpora a rozvoj vybraných druhů sociálních služeb ve Zlínském kraji/Doplňkový program II).

Kroměřížská nemocnice zprovoznila nové oddělení

Tento krajem připravený projekt je finančně podpořen z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR v rámci Operačního programu Zaměstnanost. Právě z tohoto operačního programu je projekt z 95 % financován, zbylých 5 % hradí Zlínský kraj.

Pro Zlínskénovinky.cz Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskénovinky.cz,foto Zlínský kraj)