Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Kraj podpoří znevýhodněné obce na Kroměřížsku

Kraj podpoří znevýhodněné obce na Kroměřížsku

Návrh řešení finanční podpory znevýhodněného území Zlínského kraje, kam spadá celkem 12 obcí z Kroměřížska, schválila krajská rada.

Ilustrační foto
11. května 2018 - 07:30

Jedná se obce Bařice-Velké Těšany, Cetechovice, Dřínov, Hoštice, Chvalnov-Lísky, Kunkovice, Nítkovice, Prasklice, Šelešovice, Troubky-Zdislavice, Věžky a Zástřizly. Ve všech případech jde o obce do 500 obyvatel, s nadprůměrným podílem nezaměstnaných obyvatel oproti průměru Zlínského kraje.

„Tyto obce vykazují nejhorší kvalitu občanské vybavenosti, proto je chceme podpořit přes místní akční skupinu Hříběcí hory. Připravujeme nový dotační titul Obnova a rozvoj znevýhodněných území, v rámci něhož budou podporovány aktivity, na které nelze jinde získat finanční prostředky, a budou zaměřeny na obnovu obecního majetku. Dříve kraj bohužel nevyhlašoval žádné projekty na jejich podporu, a proto chceme těmto obcím pomoci a vyrovnat tak nerovnoměrnost podpory v regionu,“ uvedl hejtman Jiří Čunek.

V zámku Lešná můžete navštívit výstavu KOČÁRKY PRO DĚTI I PANENKY


Ve všech uvedených obcích byl již proveden sběr projektových záměrů. Obce jich odevzdaly celkem 60, z nichž 51 je podporovatelných. Kraj v letech 2019 až 2021 hodlá podpořit jejich realizaci celkovou částkou ve výši 42 milionů korun. Toto číslo může být ještě změněno v případě aktualizace některých projektových záměrů.    

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Adéla Kousalová, tisková mluvčí Krajský úřad Zlínského kraje.


(lh,zlinskenovinky.cz,foto Krajský úřad Zlínského kraje)