Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Kraj poskytne dotace soukromým školám na podporu učňovských oborů

Kraj poskytne dotace soukromým školám na podporu učňovských oborů

Rada Zlínského kraje schválila poskytnutí dotace soukromým školám na vyplacení finančních příspěvků žákům v rámci projektu Podpora řemesel v odborném školství. Mezi čtyři soukromé střední školy kraj rozdělí  291 400 korun.

Ilustrační foto
11. září 2020 - 07:30

„Střední škole MESIT v Uherském Hradišti poskytneme dotaci ve výši 138 500 korun, Střední škole letecké v Kunovicích 102 600 korun, Academic School, Střední škole ve Zlíně 41 300 korun a Střední škole služeb v Uherském Hradišti 9 000 korun. Školy vyplatí finanční příspěvky žákům vybraných učebních oborů. Chceme tak podpořit rozvoj řemesel v našem kraji a zvýšit zájem uchazečů o učební obor,“ sdělil radní Petr Gazdík, zodpovědný za oblast školství.

Do podpory řemesel v odborném školství jsou zařazeny tyto obory:
Strojní mechanik, nástrojář, klempíř, karosář, obráběč kovů, sklář – výrobce a zušlechťovatel skla, chemik, řezník – uzenář, pekař, výrobce obuvi, instalatér, podlahář, tesař, zedník, malíř a lakýrník, zemědělec – farmář, truhlář, tiskař na polygrafických strojích a knihař.


„O poskytnutí dotace si soukromé střední školy mohly požádat na základě písemné žádosti a předložení dokumentace o skutečném vyplacení finančních příspěvků žákům za předcházející období školního roku. Výše dotace je stanovena na základě zaslaných a z naší strany odsouhlasených podkladů,“ uvedl Stanislav Minařík, vedoucí Odboru školství, mládeže a sportu. Zlínský kraj poskytuje finanční podporu také žákům soukromých středních škol od roku 2009.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Adéla Kousalová,tisková mluvčí, Krajský úřad Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web ZK)