Svátek má: Albína

Regiony

Velikost textu:

Kraj poskytne dotaci na úpravu běžeckých tras

Kraj poskytne dotaci na úpravu běžeckých tras

Poskytnutí dotací na úpravu 170 km běžeckých tras na území regionu schválila Rada Zlínského kraje. Kraj uvolní téměř 800 tisíc korun, které budou rozděleny mezi osm subjektů. 

Ilustrační foto
17.únor 2017 - 10:00

Sedm z nich již Rada Zlínského kraje schválila a jeden, kde je žadatelem obec Velké Karlovice, musí ještě podle zákona o krajích projednat krajské zastupitelstvo. Program na úpravu lyžařských tras vyhlásil Zlínský kraje letos poprvé. Informoval o tom radní Jan Pijáček, zodpovědný za řízení dotačních programů, rozvoj venkova a cestovní ruch.

„Tento program jsme letos vyhlásili zkušebně. Obdrželi jsme osm žádostí a žádná z nich nebyla vyřazena. Schválili jsme dotace konkrétně pro Mikroregion Holešovsko, pro Sportovní klub Brumov-Bylnice, pro Podhostýnský mikroregion, dále pro SPORT CENTRUM KOHÚTKA, Běžecký areál Pustevny, Sdružení Valašsko – Horní Vsacko a pro společnost B+M Javor. Většina žádostí se váže k tradiční lyžařské baště – ke Vsetínsku, ale velmi atraktivní může být i nová trasa v zámeckém parku v Holešově, do budoucna vidíme potenciál rozvoje běžeckých tras i v oblasti Bílých Karpat,“ sdělil radní Jan Pijáček.

Zlínský kraj seznámil starosty jak lze získat krajské dotace

Dotace jsou určeny na úpravu tras buď vlastním strojem, kdy se přispívá na předsezónní a sezónní servis, na mzdové náklady lidí obsluhujících stroje a na pohonné hmoty, anebo na úpravu běžeckých tras zajišťovanou dodavatelsky za předpokladu možnosti sledování sněžného stroje prostřednictvím GPS.

Pro Zlínskénovinky.cz Renata Janečková, tisková mluvčí, Krajský úřad Zlínského kraje.

(lh,zlinskénovinky.cz,foto Zlínský kraj)