Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Kraj poskytne dotaci na výstavu i na vydání knihy o gobelínce

Kraj poskytne dotaci na výstavu i na vydání knihy o gobelínce

Poskytnutí finanční podpory v celkové výši 220 tisíc korun na dva významné kulturní projekty schválili radní Zlínského kraje.

Ilustrační foto z výstavy
3. prosince 2017 - 07:30

Jedná se o dotaci 140 tisíc korun pro Moravské zemské muzeum na prezentaci muzeí Zlínského kraje v Brně a dále 80 tisíc korun pro Moravskou gobelínovou manufakturu na vydání publikace o historii této unikátní dílny. Informoval o tom radní Zlínského kraje Miroslav Kašný, zodpovědný za kulturu, památkovou péči, spolupráci s církvemi, mládež a sport.

„V případě dotace pro Moravské zemské muzeum, které si připomíná dvousté výročí svého založení, jde o zajištění výstavy skvostů z muzeí Zlínského kraje ve slavnostních prostorách Dietrichsteinského paláce v centru Brna. Z dotace budou uhrazeny především náklady spojené s převozem a instalací sbírkových předmětů, s výrobou výstavních panelů a s přípravou i propagací této prestižní instalace,“ řekl radní Miroslav Kašný. Výstava v Dietrichsteinském paláci se uskuteční v termínu 13. února až 8. dubna 2018.


„Pokud se týče dotace pro Moravskou gobelínovou manufakturu, je určena jako příspěvek kraje k vydání publikace podrobně dokumentující stodvacetiletý vývoj tohoto jedinečného pracoviště a zároveň její vydání souvisí se 150. výročím narození architekta Dušana Jurkoviče, který s gobelínkou úzce spolupracoval,“ uvedl radní Miroslav Kašný. Význam publikace podle něho spočívá zejména v tom, že se stane první ocelenou monografií mapující tvorbu nejstarší a dosud fungující gobelínové manufaktury v Českých zemích.

Pro Zlínskenovinky.cz Mgr. Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)