Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Kraj proplatí škody způsobené chráněnými živočichy

Kraj proplatí škody způsobené chráněnými živočichy

Krajští radní na svém pondělním zasedání schválili proplacení škod, které v kraji napáchali vybraní zvláště chránění živočichové. Vlk obecný a vydra říční způsobili škody vyčíslené na 416.231 korun.

Ilustrační foto
2. prosince 2020 - 07:30

„Vlk obecný čtyřem chovatelům potrhal dohromady 8 ovcí a 5 beranů, těm proplatíme celkem 290 500 korun. Český rybářský svaz podal žádost o náhradu škody způsobenou vydrou říční ve výši 125 731 korun. I tuto škodu proplatíme,“ sdělila statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za životní prostředí, zemědělství a venkov.

Náhrady škod způsobených vybranými zvláště chráněnými živočichy na základě ustanovení zákona č. 115/2000 Sb. proplácí Krajský úřad Zlínského kraje, zdrojem financí je státní rozpočet. Žadatel o náhradu škody musí svoji žádost podat na krajský úřad do deseti dnů od zjištění vzniklé škody.


Pokud byla škoda způsobena na zvířatech, musí žadatel dodat také potvrzení vydané veterinárním lékařem o příčině úhynu zvířete v majetku poškozeného. Toto potvrzení není třeba, jde-li o škody na rybách. Náležitosti žádosti o poskytnutí náhrady škody, doklady a podklady, které se k žádosti připojují, stanoví „Příloha“ zákona č. 115/2000 Sb.

Pro Zlinskenovinky.cz Bc. Jan Vandík DiS., Krajský úřad Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web ZK)