Svátek má: Beáta

Regiony

Velikost textu:

Kraj se postará o děti zdravotníků, záchranářů, policistů, hasičů

Kraj se postará o děti zdravotníků, záchranářů, policistů, hasičů

O děti zaměstnanců IZS, nemocnic, sociálních služeb i bezpečnostních sborů bude postaráno.

Ilustrační foto
15. října 2020 - 07:30

Od středy 14.října, kdy budou na základě krizového opatření vlády uzavřeny základní školy, budou mít zaměstnanci poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb, hygienických stanic, bezpečnostních sborů, ozbrojených složek, složek Integrovaného záchranného systému a dalších profesí dle včerejšího usnesení vlády č. 1033 možnost poslat své děti ve věku od 3 do 10 let do některé z vybraných škol ve Zlínském kraji, kde bude o tyto děti postaráno.

„Postarat se o děti zdravotníků, záchranářů, policistů, hasičů, pracovníků sociálních služeb či bezpečnostních sborů je v současné situaci naprosto nezbytné, protože potřebujeme, aby se tito lidé mohli naplno věnovat své profesi. Spoléháme na ně a děkujeme jim v této nelehké době za jejich odvedenou práci a nasazení,“ poděkoval hejtman Jiří Čunek.


Půjde zhruba o dvacítku škol rozmístěných po celém kraji, na území každé obce s rozšířenou působností bude minimálně jedna. Seznam těchto škol je v tuto chvíli dolaďován. Včetně kontaktů na jednotlivé školy bude zveřejněn na webových stránkách Zlínského kraje www.kr-zlinsky.cz v aktualizované tiskové zprávě a také v sekci Informace ke koronaviru, a to nejpozději do dnešní 16. hodiny.

Zájemci o umístění dítěte budou moci se svými požadavky kontaktovat přímo jednu ze škol, která je nejblíže jejich bydliště, a zároveň je v kopii poslat na krajský úřad na email: .zc.yksnilz-rk@adud.lahcim

Pro Zlinskenovinky.cz Bc. Jan Vandík DiS., Krajský úřad Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web ZK)