Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Kraje vypíší zakázku na rozvoj lokality Pustevny - Radhošť

Kraje vypíší zakázku na rozvoj lokality Pustevny - Radhošť

V souladu s Memorandem o spolupráci mezi Zlínským a Moravskoslezským krajem v rozvíjení cestovního ruchu v oblasti Pustevny – Radhošť, schválili nyní krajští radní uzavření smlouvy o společném zadání veřejné zakázky. 

Ilustrační foto
23. listopadu 2017 - 07:30

Obsahem zakázky bude pořízení Architektonicko-urbanistické studie lokality hřebene Pustevny – Radhošť a na dodání Manuálu veřejného prostranství. Informoval o tom radní Zlínského kraje Jan Pijáček, zodpovědný za řízení dotačních programů a cestovní ruch.

„Oba dokumenty, tedy jak studie, tak manuál, budou pořízeny z rozpočtu obou krajů, kdy celková cena za vyhotovení nepřekročí 500 tisíc korun a oba kraje – Zlínský i Moravskoslezský – se budou na jejich pořízení podílet polovinou skutečně vynaložených nákladů,“ sdělil Jan Pijáček.

Jak radní Pijáček dále uvedl, Architektonicko-urbanistická studie lokality Pustevny- Radhošť by měla navrhnout možnost řešení vzhledu okolí kaple na Radhošti a okolí sochy sv. Cyrila a Metoděje, úpravu okolí sochy Radegasta i dalších souvisejících terénů. Manuál by pak měl ukázat pravidla užívání prostředí Pusteven a trasy na Radhošť, způsob regulace reklamy, řešení vjezdu vozidel, jednotný informační systém i návrh mobiliáře zahrnujícího například lavičky, stojany na kola, odpadkové koše atd.

Pro Zlinskenovinky.cz  Helena Mráčková, Krajský úřad Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)