Svátek má: Liliana

Regiony

Velikost textu:

Kroměříž na veletrhu zaujala originální expozicí s živými květy

Kroměříž na veletrhu zaujala originální expozicí s živými květy

Účastí na veletrhu cestovního ruchu Regiontour Brno vstupuje kroměřížská radnice tento týden do letošní turistické sezony.

Ilustrační foto z akce
18. ledna 2020 - 07:30

Přestože je stále ještě zima v plném proudu, už teď se Kroměříž plně soustředí na marketingové aktivity spojené s propagací města jako vyhledávané turistické destinace. Letos poprvé se přitom Kroměříž na brněnském výstavišti prezentuje ve svém vlastním stánku, tedy nejen jako součást expozice Zlínského kraje.

„Naše expozice navazuje na prezentaci Kroměřížska – sdružení pro rozvoj cestovního ruchu, jehož jsme aktivními členy, a rozšiřuje tak výstavní možnosti Zlínského kraje,“ poznamenala místostarostka Kroměříže Daniela Hebnarová.

Vizuální podoba expozice Kroměříže je zaměřena na nejcennější dominantu města, Květnou zahradu, a využívá zajímavého zrcadlového efektu.  

„Díky němu můžeme na poměrně malé ploše pracovat s prostorem a přenést tak na výstaviště část jedinečného vzhledu našeho Libosadu, který je právem označován za české Versailles, a to včetně ornamentálních záhonů z živých květin, což je už samo o sobě v polovině ledna netradiční,“ prozradil vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu kroměřížské radnice Pavel Zrna. Expozice vznikla ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a přímo s odborníky z Květné zahrady v Kroměříži. Atraktivnost prezentace podtrhla také účast členů spolku Biskupští manové z Kroměříže v dobových barokních oděvech, kdy zejména uniformy biskupské gardy vzbudily zaslouženou pozornost.

Co se týče samotné nabídky, radnice chce letos své aktivity zhmotnit do sloganu Kroměříž 2020 – na vlnách pohody.

Kostel sv.Gotharda v Brozanech má hned čtyři stavební slohy

„V Kroměříži letos chceme nabídnout zklidnění a zpomalení, zkrátka léto „na vlnách pohody.“ Doslova i obrazně. Skutečné vlny návštěvníci zažijí na výletní lodi Bruno, která brázdí hladinu řeky Moravy a skýtá příjemné osvěžení i v parných dnech. Ty obrazné vlny pohody osvěží třeba právě v barevných záhonech Květné zahrady, ve stinných podloubích kaváren a cukráren nebo v relaxační zóně na Velkém náměstí. „Neobvyklá zákoutí představí nové kostýmované turistické prohlídky nazvané Příběhy zapomenutých míst a také jízdy historických vlaků Hanáckého léta na kolejích vám dodají tu správnou nostalgickou náladu. Připočteme-li k tomu kulisu historického města s památkami UNESCO, vyznavači pomalého turismu se zkrátka v Kroměříži nemohou zmýlit a prožijí s námi kroměřížské rozmarné léto,“ dodal Zrna.

Pro Zlinskenovinky.cz Jan Vondrášek, tiskový mluvčí, Městský úřad Kroměříž

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web města Kroměříž)