Svátek má: Alexandr

Regiony

Velikost textu:

Kroměříž získá pozemek na tréninkovou halu zimního stadionu

Kroměříž získá pozemek na tréninkovou halu zimního stadionu

Kroměřížská radnice získá pozemek, který potřebuje ke stavbě druhé ledové plochy – tréninkové haly a jejího zázemí.

Zimní stadion
16. února 2021 - 07:30

Zastupitelé schválili směnu tohoto pozemku se společností Wachal za pozemek města v Dolních Zahradách a doplatek zhruba 3,5 milionu korun. „Tréninkovou halu chceme postavit hlavně pro děti a mládež. Zisk pozemku před strojovnou zimního stadionu nám umožní přesunout ji z prostoru u kurtů na vhodnější místo – na parkoviště před zimním stadionem,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Podle něj směna pozemků přinese městu hned několik výhod. „Nebudeme muset budovat přeložku kanalizace, čímž podle projektanta ušetříme více než 13 milionů korun bez DPH. V prostoru parkoviště také budeme moci vybudovat halu s kluzištěm o šířce nejméně 26 metrů, zatímco ke kurtům by se vlezla hala s kluzištěm širokým maximálně 24 či 25 metrů. Nesplnili bychom tak podmínky dotace od státu, kterou lze čerpat na tréninkové haly s kluzištěm o minimálních rozměrech 26 krát 56 metrů,“ poznamenal Holík.

Dotační výzvu zveřejnila ke konci loňského roku Národní sportovní agentura. „Město z tohoto programu může získat až 70 procent celkových nákladů na stavbu tréninkového zimního stadionu, a to až do výše 90 milionů korun,“ dodal Holík.

Na ledové ploše kroměřížského zimního stadionu se každoročně protočí více než 60.000 lidí. Velké vytížení sportoviště městu neumožňuje rozšíření hodin bruslení pro veřejnost. „Také tento problém nám druhá ledová plocha pomůže vyřešit,“ doplnil Holík. Stadion patří městu, které ho získalo ve veřejné dražbě v roce 2006 za 4,93 milionu korun. Kromě hokejistů ho využívají školy, školky a také zmíněná veřejnost.Radnice v roce 2008 opravila střechu, později ještě štítové stěny stadionu i další stěny objektu, z nichž odpadávalo sklo. V roce 2017 město opravilo osvětlení a ozvučení zimního stadionu. Loni radnice dokončila opravu strojovny a kompletní technologie chlazení za více než 36 milionů korun. Další nákladné opravy však zimní stadion ještě čekají. V plánu je celková rekonstrukce interiéru i venkovního pláště, a také výstavba zmíněné nové tréninkové haly. Strojovna je přitom postavena tak, aby byla schopna vyrobit led na zimním stadionu i na vedlejší tréninkové hale.

Kroměříž kromě zvelebení zimního stadionu plánuje i rekonstrukci plaveckého bazénu a také stavbu nové víceúčelové sportovní haly.

Zlínskénovinky,cz informoval Jan Vondrášek,tiskový mluvčí, Městský úřad Kroměříž.

(rp,zlinskenovinky.cz,měukromeriz)