Svátek má: Jana

Regiony

Velikost textu:

Kroměřížská radnice opraví most v místní části Drahlov

Kroměřížská radnice opraví most v místní části Drahlov

Kroměříž opraví most v místní části Drahlov. Stojí na polní cestě, kterou využívají převážně zemědělské stroje. Most je v havarijním stavu, radnice ho proto uzavřela pro veškerou dopravu i pro chodce.

Most v Drahlově
12.červen 2017 - 08:00

Pracovníci města jej zabezpečili a chystá se oprava mostu.

„Připravujeme projekt na jeho celkovou rekonstrukci,“ uvedl vedoucí radničního odboru správy majetku města a služeb Lambert Hanzal.


Most v Drahlově

Most přes říčku Kotojedku stojí na silnici vedoucí ze spodní části Drahlova ke krajské cestě spojující Kroměříž a Zdounky. Most byl do majetku Kroměříže zařazen teprve nedávno a kontrola zjistila závažné nedostatky. Těžké zemědělské stroje jej za léta provozu poničily natolik, že se stal nebezpečným.


„Boční římsy i se zábradlím byly v havarijním stavu a musely být odstraněny. Mohly spadnout na děti i na rybáře, kteří se v okolí mostu pohybují,“ dodal místostarosta Marek Šindler.

Podle Hanzala bude most opraven ještě v letošním roce. Zemědělské stroje musejí do té doby jet objízdnou trasou. Kroměříž nyní vlastní 20 mostů, z toho dvě lávky pro pěší, a 21 propustků. V roce 2014 lety město opravovalo most u hospody Na Hrázi, loni pak most mezi Trávnickými zahrádkami a Kroměříží. Tyto opravy přišly celkem na necelé tři miliony korun.

„Mosty kontrolujeme pravidelně a nedostatky odstraňujeme průběžně,“ uzavřel místostarosta Šindler.

Pro Zlínskénovinky.cz Jan Vondrášek, tiskový mluvčí, město Kroměříž.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Kroměříž)