Svátek má: Alois

Regiony

Velikost textu:

Kroměřížské náměstí bude patřit historickým vozidlům

Kroměřížské náměstí bude patřit historickým vozidlům

Velké náměstí v Kroměříži bude v sobotu 5. srpna patřit historickým vozidlům. Uskuteční se zde totiž akce nazvaná Veteránem nejen Kroměřížskem, jejíž hlavní součástí je orientační jízda regionem.

Ilustrační foto k akci
14. července 2017 - 07:30

„Kroměřížané se budou moci pokochat nádhernými vozy na náměstí od 8:30,“ řekl starosta Jaroslav Němec, který nad akcí převzal záštitu.


Vozidla budou vystavena do 10:30, kdy se vydají na okružní jízdu Kroměřížskem a Uherskohradišťskem dlouhou 92 kilometrů. Historické automobily pojedou přes Hulín, Pravčice, Rymice, Holešov, Ludslavice, Tlumačov, Kvasice, Novou Dědinu, Kudlovice, Babice a Velehrad a odpoledne pak přes Bunč, Kostelany, Zlámanku, Drahlov, Jarohněvice a Vážany zpět do Kroměříže.

Setkání se účastní automobily, motocykly a užitková vozidla do roku výroby 1945 a vozy vybrané technickou komisí.

„Sraz kombinuje prvky výstavy vozů, orientační jízdu a dovednostní úkoly,“ uvedl za pořadatele František Kudela z kroměřížského Veterán klubu. Připraven je i doprovodný program.

Přehlídka veteránů se uskuteční podeváté, koná se každý druhý rok. Loni se v Kroměříži navíc uskutečnila akce Loukotě a řemeny, která představila loukoťové automobily a řemenové motocykly do roku výroby 1918.

Pro Zlinskenovinky.cz Jan Vondrášek, tiskový mluvčí, Městský úřad Kroměříž
.
(lh,zlinskenovinky.cz,foto Městský úřad Kroměříž)