Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Kroměřížskými ulicemi proběhnou už pošesté vybarvení běžci

Kroměřížskými ulicemi proběhnou už pošesté vybarvení běžci

První červnová sobota bude již pošesté patřit v Kroměříži Vybarvenému běhu. Běhu, který se nemusí běžet, závodu, kde se nezávodí, protože nejde o čas ani pořadí, boji o ceny, které nejsou určeny prvním a nejrychlejším, ale těm nejzábavnějším.

Z plakátu k akci
20. ledna 2023 - 07:30

Jde totiž především o zábavu. Vybarvený běh se uskuteční v sobotu 3. června se startem a cílem na Velkém náměstí a včetně doprovodného programu jej připravuje Dům kultury v Kroměříži.

„Účastníci akce si již zvykli, že název Vybarvený běh neznamená jen samotné dopolední proběhnutí centrem města plným barev, ale celodenní program zahrnující hudební a taneční vystoupení, ukázky sportovních činností, workshopy pod širým nebem i lákavé podvečerní a večerní koncerty. Doufám tedy, že na Velké náměstí dorazí hodně lidí a každý si najde zábavu podle svého vkusu,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Vybarvený běh má za sebou pět úspěšných ročníků a počet startujících je rok od roku vyšší, v posledních letech atakovala účast maximální kapacitu dva tisíce přihlášených běžců. Dům kultury již spustil registraci pro letošní ročník. Na webu www.vybarvenybeh.cz se tak zájemci mohou již nyní registrovat a podle dalších pokynů registraci i zaplatit. Čím dříve, tím lépe – výše startovného se totiž odvíjí od termínu úhrady. Do konce března tedy běžci zaplatí 200 Kč, do 30. dubna 250 Kč, v květnu a červnu pak 300 Kč.„Trasa běhu dlouhá čtyři a půl kilometru vede ulicemi města. Okruh o délce více než dva kilometry by měli startující absolvovat dvakrát. Na běžce čeká pět stanovišť, kde na ně budou nekompromisně vrhány barvy, a jiné nástrahy, jako jsou třeba mlha či mraky bublin,“ upřesnil radní Jiří Kašík a dodal, že všechny tyto i další podrobnosti a pokyny najdou zájemci na webu Vybarveného běhu.

Registrovaní běžci dostanou startovací balíček, jehož obsahem je tričko s logem běhu, startovní číslo, ochranné brýle, jedno balení barvy a dárky od sponzorů akce.

Zlínskénovinky.cz informoval Jan Vondrášek, tiskový mluvčí, Městský úřad Kroměříž.


(rp,zlinskenovinky.cz,foto:meukromeriz)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%