Svátek má: Zina

Regiony

Velikost textu:

Lávka přes řeku Moravu je opět otevřena

Lávka přes řeku Moravu je opět otevřena

Vzhledem ke snížení hladiny vody se opět otevírá lávka přes řeku Moravu. Lávka byla z bezpečnostních důvodů uzavřena ve čtvrtek 15. října na pokyn pracovní skupiny povodňové komise.

Lávka v Otrokovicích
21. října 2020 - 07:30

„Stav naplaveného dřeva pod lávkou bude monitorován a v nejbližších dnech bude odstraněn,“ uvedl Petr Zakopal, vedoucí krizového oddělení Městského úřadu Otrokovice.

„Ráda bych poděkovala zaměstnancům Městského úřadu Otrokovice, pracovníkům Technických služeb Otrokovice, dobrovolným hasičům a pracovníkům společnosti Moravská vodárenská, kteří se aktivně podíleli na řešení povodňové situace uplynulých dnů,“ sdělila starostka města Hana Večerková, která je zároveň předsedkyní povodňové komise města. Doplnila, že nepřetržitá pohotovost komise byla držena od 14. do 18. října 2020, kdy řeky Morava a Dřevnice dosahovaly až druhého stupně povodňové aktivity.

Zvonice v Krupce plnila i fortifikační funkci

V sobotu 17. října zanikl 1. stupeň povodňové aktivity na řece Dřevnici, v neděli 18. října zanikl 1. stupeň i na řece Moravě.Ačkoliv povodně drobné škody na území našeho města způsobily, tentokrát se podařilo větším škodám zabránit.

Pro Zlinskenovinky.cz Romana Pastuszková, tisková mluvčí města Otrokovice

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web města Otrokovice)