Svátek má: Ludmila

Regiony

Velikost textu:

Lev zaútočil na svého majitele

Lev zaútočil na svého majitele

Třiatřicetiletý muž zemřel poté, co na něho zaútočil jeho lev. Aby se mohli policisté dostat k muži, který byl uvnitř objektu se lvy, museli policisté dva lvy zastřelit.

Ilustrační foto
7. března 2019 - 07:30

V úterý v ranních hodinách přijala policie na linku 158 oznámení o incidentu mezi lvem a jeho třiatřicetiletým majitelem v objektu ve Zděchově, ve kterém choval dva lvy, přičemž majitel se nacházel stále uvnitř s podezřením na fatální následky. Na místo přijeli odborníci ze ZOO Lešná, se kterými policisté konzultovali další postup. Variant bylo více, ale nakonec společně stanovili nejméně rizikový postup s ohledem na bezpečnost všech zasahujících složek i občanů. Aby se policie mohla dostat k muži, který se nacházel uvnitř objektu, bylo nezbytně nutné s ohledem na životy a zdraví zasahujících policistů oba lvy zastřelit. Poté mohla na místo vstoupit lékařka, která konstatovala smrt muže. Byla nařízena soudní pitva, která objasní příčinu úmrtí.

Policisté na místo přivolali rychlou záchrannou službu, místo zapáskovali a okolních pět domů evakuovali. Občané Zděchova byli místním rozhlasem vyrozuměni, že jim nehrozí bezprostřední nebezpečí. Na místě postupně zasahovali policisté z obvodních oddělení ze vsetínského okresu, policisté z prvosledových hlídek s dlouhými zbraněmi a k usmrcení zvířat byli přivoláni policisté ze Zásahové jednotky z Brna, kteří na místo dorazili vrtulníkem s přistáním na místním hřišti. Na místě pracoval do odpoledních hodin kompletní výjezd vsetínských kriminalistů, který prováděl ohledání místa činu.


Vsetínští kriminalisté budou na případu nadále pracovat. Předmětem dalšího šetření bude mimo jiné zjištění okolností úmrtí majitele lvů.

Pro Zlinskenovinky.cz mjr. Mgr. Lenka Javorková, KŘ policie Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)