Svátek má: Ludmila

Regiony

Velikost textu:

Lidé si v sobotu mohou prohlédnout zlínské kardiocentrum

Lidé si v sobotu mohou prohlédnout zlínské kardiocentrum

Novinky v léčbě kardiovaskulárních onemocnění, ukázky zobrazování srdce různými metodami, prohlídka intenzivních lůžek i standardního oddělení, nácvik resuscitace, měření krevního tlakunebo odborné poradenství.

Ilustrační foto
16. května 2019 - 07:30

To vše čeká návštěvníky Dne otevřených dveří kardiologie. Akce proběhne už tuto sobotu 18. května 2019 od 9 do 13 hodin na Kardiologickém oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, pracoviště ji pořádá vůbec poprvé a určená je pro širokou veřejnost.

„Jsme jediným kardiovaskulárním centrem ve Zlínském kraji, naším posláním je koncentrovat a poskytovat superspecializovanou kardiovaskulární péči pro celou spádovou oblast bezmála šesti set tisíc obyvatel. Myslíme si, že je správné seznamovat veřejnost s tím, jakou péči a na jak vysoké úrovni u nás poskytujeme,“ uvedl Zdeněk Coufal, primář zlínského kardiologického oddělení.

Podle jeho slov se jedná vůbec o první akci tohoto typu pořádanou v Kardiovaskulárním centru Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

„Pro den otevřených dveří jsme si vybrali tento termín také proto, že o den dříve si připomínáme Světový den hypertenze, tedy vysokého krevního tlaku. Ten patří mezi hlavní příčiny rozvoje srdečního selhávání, infarktu myokardu, cévní mozkové příhody, selhání ledvin, demence a dalších onemocnění.Hypertenze probíhá často bezpříznakově, vysoký krevní tlak nebolí. Odhaduje se, že v Česku jím trpí asi dva miliony lidí, řada z nich ale o svém onemocnění neví,“ doplnil primář Coufal.

Květná zahrada patří mezi nejvýznamnější zahradní díla v celosvětovém měřítku

Ve zlínském kardiocentru zdravotníci ročně pečují o více než 10 tisíc pacientů, nejčastějšími diagnózami jsou koronární příhody, arytmie, infarkty, právě i vysoký krevní tlak nebo srdeční selhání. Den otevřených dveří kardiologie proběhne v sobotu 18. května 2019 od 9 do 13 hodin v budově 25 v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Komentovaným prohlídkovým okruhem, na který budou příchozí návštěvníci vyrážet ve skupinkách v patnáctiminutových intervalech, budou provázet sami zdravotníci zlínského kardiologického oddělení.

Pro Zlinskenovinky.cz Bc. Egon Havrlant, tiskový mluvčí Nemocnic Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz, foto Nemocnice ZK)