Svátek má: Irena

Regiony

Velikost textu:

Magnetická rezonance bude i ve Vsetínské nemocnici

Magnetická rezonance bude i ve Vsetínské nemocnici

K pořízení nákladného přístroje získala v únoru Vsetínská nemocnice kladné stanovisko přístrojové komise Ministerstva zdravotnictví. Oficiální rozhodnutí zveřejnilo ministerstvo teprve před několika dny.

Vsetínská nemocnice.
6. dubna 2021 - 07:30

V návaznosti na rozhodnutí přístrojové komise schválila Rada Zlínského kraje v pondělí 29. 3. 2021 i zahájení přípravy investiční akce Přístavba budovy pro magnetickou rezonanci ve Vsetínské nemocnici.

„Dovybavení naší nemocnice magnetickou rezonancí bylo dlouhodobě plánováno, vyřešit se musely finanční prostředky a prostor, kam přístroj umístíme. Díky vyhlášení dotační výzvy v rámci programu REACT-EU, kterým Evropská unie deklaruje snahu pomoci řešit koronavirovou pandemii, máme nyní možnost získat na pořízení přístroje dotační zdroje. Provoz pracoviště by měl být podle plánu zahájen v polovině roku 2023,“ uvedla ředitelka Vsetínské nemocnice Ing. Věra Prousková.


Obyvatelé Vsetínska museli doposud za vyšetřením dojíždět do okolních nemocnic. Ve Vsetínské nemocnici byla v uplynulých dvou letech díky dotacím z evropských fondů již obnovena zobrazovací technika v celkové hodnotě převyšující 50 milionů korun.

Zbytky tvrze Ostrov u Záp jsou zajímavým příkladem výstavného sídla pražských měšťanů

Kromě moderního CT se jednalo o špičkové ultrazvuky, C-rameno, skiaskopický přístroj. Magnetická rezonance bude hodnotnou tečkou za kompletní modernizací oddělení.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál Zlínského kraje)