Svátek má: Vavřinec

Regiony

Velikost textu:

Malá domů za milion. Neoprávněně pobíral příspěvky na zaměstnance

Malá domů za milion. Neoprávněně pobíral příspěvky na zaměstnance

Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality ze Zlína obvinili jednapadesátiletého muže z Olomoucka a zároveň také jeho společnost ze Zlína.

Ilustrační foto
15. ledna 2022 - 07:30

A to ze spáchání trestného činu dotační podvod s trestní sazbou až pět let odnětí svobody, protože zneužil dotací z cíleného programu Antivirus. Připravil tím Úřad práce České republiky o téměř jeden milion korun. Muž jako jediný jednatel zlínské společnosti uzavřel s Úřadem práce dohodu o poskytnutí příspěvku z programu Antivirus.

Tím pádem měl obdržet částečnou úhradu mezd pro své zaměstnance z důvodu uzavření společnosti a nemožnosti vykonávat práci. Podmínkou uhrazení nákladů na mzdy bylo zaplacení pojistného za zdravotní pojištění, sociální zabezpečení a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti za zaměstnance uzavřeného podniku.


Ve vyúčtování, které jednatel předkládal pravidelně každý měsícv období od dubna roku 2020 do ledna roku 2021, však záměrně uváděl nepravdivé údaje o zaplacení veškerého pojistného za zaměstnance, přičemž toto pojištění ve skutečnosti neplatil.  Muž má v rejstříku trestů tři záznamy pro majetkovou trestnou činnost.


(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: PČR Zlínského kraje)