Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Manželé v problémech. Ve Zlíně okradli řidiče autobusu

Manželé v problémech. Ve Zlíně okradli řidiče autobusu

Policisté z Vizovic během několika málo hodin odhalili pachatele krádeže batohu, který měl řidič autobusu odložený na sedadle.

Ilustrační foto
22. července 2021 - 07:30

Muž, který batoh s peněženkou a platebními kartami odcizil, použil jednu z platebních karet k zaplacení několika drobných nákupů, zejména alkoholu a cigaret. I když zpočátku popřel, že by měl s krádeží cokoli společného, nakonec se pod tíhou důkazů přiznal.

Šestatřicetiletý řidič linkového autobusu oznámil policistům z Vizovic, že mu někdo odcizil batoh s peněženkou, doklady, platebními kartami a osobními věcmi, jež měl položený napředním sedadle, na němž nesmí cestující sedět. Podezření měl na muže a ženu, kteří do autobusu nastupovali ve Zlíně v podnapilém stavu a vystupovali ve Slušovicích. Obrátil se proto na policisty s žádostí o zjištění jejich totožnosti.

Policisté během chvíle zjistili, o koho se jedná a věděli také, kde zmíněný manželský pár bydlí. Když je oslovili doma, oba krádež popřeli. Záhy ale bylo jasné, že odcizenou platební kartu někdo použil k platbě ve dvou prodejnách.

Podle popisu zákazníka bylo jasné, že kartou platil skutečně muž, na něhož měl řidič původně podezření. Při druhém kontaktu s policisty se přiznal a svého jednání litoval. Vysvětlil, že kradl pouze z důvodu své podnapilosti.Batoh i s obsahem vrátil, platební karty prý po použití zničil.

Za neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku by mohl čtyřicetiletý muž strávit až na dva roky za mřížemi.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: PČR Zlínského kraje)