Svátek má: Nataša

Regiony

Velikost textu:

Mažoretky budou opět soutěžit v Otrokovicích

Mažoretky budou opět soutěžit v Otrokovicích

Mažoretková soutěž Mistrovství Moravy a Slezska se po roce opět vrací do Otrokovic. Divácky atraktivní podívaná se uskuteční v sobotu 21. května 2022 na Baťově v ulici Ml. Stavbařů.

Informační leták
9. května 2022 - 07:30

Dále také ve sportovní hale Střední průmyslové školy Otrokovice. Mistrovství Moravy a Slezska pořádá Klub společenských tanců Aleše a Dany Mědílkových. „Jedná se o postupovou soutěž v rámci Národního šampionátu mažoretkových skupin ČR a vybrané soubory postupují na Mistrovství ČR s další možností postupu na Mistrovství Evropy,“ vysvětlila Dana Mědílková, vedoucí organizačního štábu.

Soutěže se zúčastní kolem 20 souborů, které se probojovaly z oblastních kol, což je přibližně 350 až 400 soutěžících ve věku od 4 do 25 let. Město Otrokovice budou reprezentovat děvčata, která zde žijí nebo studují a patří mezi velmi úspěšné mažoretky s mistrovskými tituly.

Díky dobrým podmínkám, které město poskytuje, se do Otrokovicpravidelně vracíme. Celá soutěž je krásnou kulturní a společenskou akcí pro veřejnost, děti a mládež, pro zdravý pohyb a rozvoj estetického vnímání,“ uvedla Dana Mědílková.

Mažoretková soutěž se uskuteční za podpory Zlínského kraje, společnosti Continental Barum s.r.o. a Vitar.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Otrokovice)