Svátek má: Dana

Regiony

Velikost textu:

Město Kroměříž zahájí druhou etapu opravy povrchu Vodní ulice

Město Kroměříž zahájí druhou etapu opravy povrchu Vodní ulice

Radnice v Kroměříži v úterý 6.srpna zahájí druhou etapu prací na opravě povrchu Vodní ulice.

Ilustrační foto
5. srpna 2019 - 07:30

„Jsem rád, že stejně jako loni nám plynárenská skupina innogy vyšla vstříc a že tak můžeme začít oproti plánu s předstihem. Věřím, že práce půjdou stejně dobře jako doposud a že během podzimu bude celá Vodní ulice v novotě,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.


Stejně jako o první etapu se i o druhou postará pražská společnost PORR a.s., náklady činí za obě etapy celkem zhruba 14,8 milionu korun. Loni stavbaři pracovali v části ulice od obchodního domu Baťa po křižovatku s ulicemi Dobrovského a Farní, letos přišla na řadu zbylá část Vodní ulice. Jako první v ulici skončila společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž, která zde obnovovala kanalizaci a vodovod. Plynaři nyní dokončují výměnu potrubí.

Povrch ulice bude stejný, jako je v loni opravené části. „Historický ráz ulice zůstane zachován. Po obou stranách budou chodníky z pásových žulových desek, silnice bude z žulových kostek. Chodníky budou širší na úkor komunikace. Bude tak více místa pro pěší a také pro restaurační předzahrádky,“ popsal Jaroslav Pajgr z odboru rozvoje města.

Pro Zlinskenovinky.cz Jan Vondrášek, tiskový mluvčí, Městský úřad Kroměříž

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web města Kroměříž)